مرکز داده آسیاتک

در مرکز داده آسیاتک سرویس های میزبانی را با حداکثر سرعت و قدرت داشته باشید !

معرفی مرکز داده آسیاتک

مرکز داده آسیاتک
تاریخچه

ساختار فیزیکی مرکز داده شرکت آسیاتک از استاندارد TIA-942 پیروی می کند که در آن به تمامی الزامات یک مرکز داده اشاره شده است. این شرکت همچنین جهت اطمینان از امنیت داده های خود استاندارد امنیت اطلاعات ISO 27001 را پیاده سازی کرده است که در این راستا استاندارد Tier 1-4 نیز برای بهبود وضعیت انتخاب و پیاده سازی شده است.

اتصال به سه رشته مجزای فیبر نوری مربوط به شرکت مخابرات استان تهران با ظرفیت 4xGE و فیبر نوری شهرداری تهران ( شرکت کنترل ترافیک ) و شبکه فیبر نوری اختصاصی آسیاتک که این شرکت را بصورت تاریک به شرکت ارتباطات زیرساخت متصل می کند به همراه سیستم پشتیبان مایکرو ویو بر روی باند فرکانسی اختصاصی ارتباطات این مرکز داده را پوشش می دهند.

ارتباط همزمان بر روی 3 درگاه 10 گیگا بیتی و مجموعا 30 گیگا بیت با اتصال فیبر نوری به اتاق داده های کشور ، درگاه های ورودی شبکه شرکت انتقال داده های آسیاتک بر روی بستر ارتباطات را تشکیل می دهند که این زیر ساخت شامل ارتباط همزمان بر روی دو درگاه 12 گیگا بیتی می باشد.

مدیریت ، توسعه ، نگهداری و پشتیبانی از مرکز داده که سرویس پایه و برخی از سرویس های ارزش افزوده در آن وجود دارد ، نیازمند نیروهای فنی و متخصصان در پروژه می باشند که در همین راستا شرکت آسیاتک نیز از نیروهای خبره و متخصصی که دانش و مهارتهای لازم را دارا هستند استفاده می کند.
ارائه سرورهای مجازی

سرور خصوصی مجازی ( Virtual Private Server ) یا همان VPS سروری می باشد که بیشتر امکانات یک سرور واقعی را داراست اما حدود سخت افزاری آن بوسیله نرم افزارهای مخصوص به صورت مجازی تعیین شده است. سرور خصوصی مجازی مناسب برای کسانی می باشد که به یک سرور اختصاصی ( Dedicated Server ) جهت وب سایت یا وب سایت های خود نیازمند می باشند ، اما توان یا توجیه اقتصادی اجاره یک سرور اختصاصی کامل را ندارند. همچنین یک سرور مجازی نسبت به یک سرور اختصاصی معادل خود در منابع سخت افزاری ، به علت استفاده از سخت افزار بهتر در سرور مادر و دسترسی به منابع اضافی در سخت افزار اشتراکی دارای کارایی بهتر و بالاتری می‌باشد. لذا مرکز داده آسیاتک سرورهای مجازی اختصاصی مناسبی را برای کاربران و مشتریان خود ارائه می دهد.

ارائه سرورهای اختصاصی

مرکز داده‌ آسیاتک با تکیه بر تجهیزات زیربنایی ، سخت‌افزاری ، نرم افزاری و امنیتی منطبق با آخرین استانداردهای جهان ، مرکزی ایمن و کارآمد برای نگهداری و پشتیبانی از سرورهای اختصاصی سازمان ها به وجود آورده است. مرکز داده آسیاتک برای افزایش رضایتمندی مشتریان و تامین امنیت سرورهای اختصاصی خود ، سرمایه‌گذاری گسترده‌ ای را در این زمینه انجام داده است و ویژگی های منحصر به فردی را برای خدمات سرور اختصاصی به وجود آورده است.

اشتراک فضای سرور

این مرکز داده با فراهم کردن فضایی منطبق بر استانداردهای جهانی و حرفه ای ، امکان اشتراک فضا را در داخل کشور برای سازمان ها و موسسات بزرگ فراهم کرده است. با توجه به آنکه در مرکز داده ‌آسیاتک ، امکان اتصال دایمی و پرسرعت با استفاده از خطوط فیبر نوری و مسیرهای بین المللی ماهواره‌ای برای سرورها فراهم شده است ، کاربران می‌توانند با اتصال به سرورهای موجود به طور مستقیم از پهنای باند مورد نظر خود بهره‌مند شوند.

مرکز داده آسیاتک با در اختیار داشتن امکاناتی همچون امکانات محیطی مناسب ( مجموعه ای مجهز از سرورها ، روترها و سوییچ ها و ... ) ، امکان کنترل های محیطی ( مانند کنترل درجه حرارت و رطوبت ، پیشگیری از آتش سوزی ، پیش‌بینی سیستم برق پشتیبان و ... ) و اقدامات امنیتی فوق العاده ( اقدامات امنیتی محیطی و اطلاعاتی ) محیطی امن و قابل اطمینان برای ارایه‌ی خدمات اشتراک فضا به وجود آورده است.

تنوع خدمات این مرکز داده به متقاضیان این امکان را می دهد که برای استفاده از این خدمات مطابق با نیاز خود میزان استفاده از این خدمات را مشخص کنند. به بیان دیگر شما می توانید تنها یک سرور برای استفاده از حداقل پهنای باند داشته باشید یا ترکیبی از چندین سرور شبکه با حداکثر پهنای باند. مرکز داده آسیاتک در هر صورت برای هر یک از انتخاب های شما راه حل مناسبی ارایه خواهد کرد. به گونه ‌ای که بتوانید از امکانات موجود به بهترین نحو استفاده کنید. هر مشتری می تواند تجهیزات اختصاصی خود را در فضایی به مساحت دست کم 6 متر مربع در یک قفسه استاندارد با تمام امکانات تاسیساتی ، فنی ، امنیتی و پهنای باند مورد نیاز قرار دهد.

سرویس های کاربردی مرکز داده آسیاتک

مدیریت Patchهای سیستم توسط نرم افزار های مدیریت Patch که در حال حاضر به عنوان سرویس افزوده ارائه می شود ، ارایه استفاده از نرم افزار های اسکن و پایش سرویس ها و نرم افزار های منصوب بر روی سرور ها ، استفاده از راه کار های مدیریت گزارشات مربوط به سرور ها که توسط مشتریان قابل مشاهده باشد ، استفاده از DNS Server ایمن ، سرویس های Audit و بازبینی های امنیتی سرور ها

ویژگی های عمومی مرکز داده آسیاتک

امنیت فیزیکی و برقراری Privacy در فضای داخل رک ها ، نگه داری مطمئن و تامین امنیت فیزیکی سرور ، امنیت محیطی نظیر استفاده از دوربین مدار بسته و راه کار اهراز هویت بطور ٢۴ ساعته ، تامين نيروی برق دائم با استفاده از UPS و ژنراتور ، تامین برق AC و DC بدون وقفه در تمامی مراکز با پشتیبانی نا محدود ( دیزل ژنراتور سه فاز ) ، تامین دستگاه های تهویه و خنک کننده های محیطی ، سیستم های اعلام و اطفا حریق ، سنسور های محیطی جهت کنترل دما و رطوبت ، پشتیبانی 7x24

ویژگی های امنیتی مرکز داده آسیاتک

استفاده از فایروال در محافظت از داده و انجام تنظیمات توسط تیم فنی آسیاتک ، استفاده از تجهیزات IPS در محافظت و یا شناسایی حملات به سرور ها ، ارائه سرویس شناسایی حملات به صورت رایگان

منبع : وب سایت اصلی شرکت آسیاتک

برگشت به ابتدای صفحه