مرکز داده پارس آنلاین

با مرکز داده پارس آنلاین شما هم می توانید مرکز داده اختصاصی خود را داشته باشید !

معرفی مرکز داده پارس آنلاین

مرکز داده پارس آنلاین
تاریخچه

شرکت انتقال داده های پارس آنلاین ، با کسب مجوز IDC از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، برای اولین بار در ایران اقدام به ایجاد مرکز داده‌های اینترنتی ( Data Center ) کرده است. این مرکز در مرحله اول در ساختمان مرکزی شرکت پارس آنلاین تاسیس شده است و پس از آن ، این شرکت با سرمایه‌گذاری بسیار زیادی در این حوزه ، تصمیم به ساخت مرکز داده جدیدی در فضایی به مساحت 6500 متر مربع در پارک فناوری پردیس با بهره‌گیری از پیشرفته‌ترین امکانات ، تجهیزات و فناوری‌های روز دنیا گرفته است.

هم‌اکنون ، مرکز داده شرکت پارس‌آنلاین در پارک فناوری اطلاعات پردیس واقع می باشد که البته بد نیست به این نکته نیز اشاره کرد که این مرکز ، یکی از بزرگ ترین مراکز داده های خاورمیانه است و خدمات متنوعی را ارایه می دهد.

مرکز داده بین المللی پارس آنلاین به عنوان اولین مرکز داده بخش خصوصی کشور برای ارایه خدمات خود به پیشرفته ترین تجهیزات با استانداردهای روز دنیا مجهز شده است لذا این تجهیزات می‌توانند پشتوانه بسیار ارزش مندی برای ارایه خدمات این مرکز باشد.

ارائه سرورهای مجازی

سرور خصوصی مجازی ( Virtual Private Server ) یا همان VPS سروری می باشد که بیشتر امکانات یک سرور واقعی را داراست اما حدود سخت افزاری آن بوسیله نرم افزارهای مخصوص به صورت مجازی تعیین شده است. سرور خصوصی مجازی مناسب برای کسانی می باشد که به یک سرور اختصاصی ( Dedicated Server ) جهت وب سایت یا وب سایت های خود نیازمند می باشند ، اما توان یا توجیه اقتصادی اجاره یک سرور اختصاصی کامل را ندارند. همچنین یک سرور مجازی نسبت به یک سرور اختصاصی معادل خود در منابع سخت افزاری ، به علت استفاده از سخت افزار بهتر در سرور مادر و دسترسی به منابع اضافی در سخت افزار اشتراکی دارای کارایی بهتر و بالاتری می‌باشد. لذا مرکز داده پارس آنلاین سرورهای مجازی اختصاصی مناسبی را برای کاربران و مشتریان خود ارائه می دهد.

ارائه سرورهای اختصاصی

مرکز داده‌ پارس آنلاین با تکیه بر تجهیزات زیربنایی ، سخت‌افزاری ، نرم افزاری و امنیتی منطبق با آخرین استانداردهای جهان ، مرکزی ایمن و کارآمد برای نگهداری و پشتیبانی از سرورهای اختصاصی سازمان ها به وجود آورده است. مرکز داده پارس آنلاین برای افزایش رضایتمندی مشتریان و تامین امنیت سرورهای اختصاصی خود ، سرمایه‌گذاری گسترده‌ ای را در این زمینه انجام داده است و ویژگی های منحصر به فردی را برای خدمات سرور اختصاصی به وجود آورده است.

اشتراک فضای سرور

این مرکز داده با فراهم کردن فضایی منطبق بر استانداردهای جهانی و حرفه ای ، امکان اشتراک فضا را در داخل کشور برای سازمان ها و موسسات بزرگ فراهم کرده است. با توجه به آنکه در مرکز داده ‌پارس‌آنلاین ، امکان اتصال دایمی و پرسرعت با استفاده از خطوط فیبر نوری و مسیرهای بین المللی ماهواره‌ای برای سرورها فراهم شده است ، کاربران می‌توانند با اتصال به سرورهای موجود به طور مستقیم از پهنای باند مورد نظر خود بهره‌مند شوند.

مرکز داده پارس آنلاین با در اختیار داشتن امکاناتی همچون امکانات محیطی مناسب ( مجموعه ای مجهز از سرورها ، روترها و سوییچ ها و ... ) ، امکان کنترل های محیطی ( مانند کنترل درجه حرارت و رطوبت ، پیشگیری از آتش سوزی ، پیش‌بینی سیستم برق پشتیبان و ... ) و اقدامات امنیتی فوق العاده ( اقدامات امنیتی محیطی و اطلاعاتی ) محیطی امن و قابل اطمینان برای ارایه‌ی خدمات اشتراک فضا به وجود آورده است.

تنوع خدمات این مرکز داده به متقاضیان این امکان را می دهد که برای استفاده از این خدمات مطابق با نیاز خود میزان استفاده از این خدمات را مشخص کنند. به بیان دیگر شما می توانید تنها یک سرور برای استفاده از حداقل پهنای باند داشته باشید یا ترکیبی از چندین سرور شبکه با حداکثر پهنای باند. پارس آنلاین در هر صورت برای هر یک از انتخاب های شما راه حل مناسبی ارایه خواهد کرد. به گونه ‌ای که بتوانید از امکانات موجود به بهترین نحو استفاده کنید. هر مشتری می تواند تجهیزات اختصاصی خود را در فضایی به مساحت دست کم 6 متر مربع در یک قفسه استاندارد با تمام امکانات تاسیساتی ، فنی ، امنیتی و پهنای باند مورد نیاز قرار دهد.

دسترسی به سرورهای اختصاصیهر مشتری می تواند به طور مستقیم توسط دو نفر از کارشناسان فنی پارس آنلاین به تجهیزات فضای اختصاصی خود دسترسی داشته باشد. تمام تجهیزات اختصاص یافته به مشتری در یک قفسه اختصاصی به گونه‌ای حفاظت می‌شود که افراد غیر مجاز به هیچ وجه امکان دسترسی به این تجهیزات را نداشته باشند. افزون بر این ، پیکربندی چندگانه این سرورها به شما اجازه می ‌دهد که به هنگام ضرورت ظرفیت و امکانات سرورها را متناسب با نیاز خود تغییر دهید. درخواست کنندگان خدمات اشتراک فضای پارس آنلاین می‌توانند از امکانات پیشرفته موجود در مرکز داده پارس بهره مند شوند.
ویژگی های مرکز داده پارس آنلاین

از جمله ویژگی های عمومی مرکز داده پارس آنلاین می توان به موارد زیر اشاره کرد :

برخورداری از استانداردهای جهانی برای ساخت مرکز داده از نظر مقاومت در برابر زلزله و سوانح طبيعی ، تامين پهنای باند اينترنتی از طريق مسير های ماهواره ای و فيبر نوری بصورت پشتيبان و با ظرفيت قابل توسعه ، اتصال به شبکه ملی داده و شبکه سراسری انتقال داده ( PAP ) پارس آنلاين ، فراهم آوردن امکان نظارت و مديريت از سوی مشتريان در کوتاه ترين زمان ، برطرف کردن خرابی و مشکلات احتمالی در مدت زمان معين مطابق قرارداد ارايه خدمات SLA ، تضمين کيفيت خدمات و برقراری امکانات تا حداکثر 99 درصد مطابق قرارداد ارائه خدمات SLA ، خدمات پشتيبانی و نگه داری شبانه روزی ، ارائه خدمات امنيت فيزيکی تجهيزات و اطلاعات ، بهر ه مندی از بهترين نيروهای متخصص انسانی ، بهر ه گيری از تجهيزات و امکانات پيشرفته

منبع : وب سایت اصلی شرکت پارس آنلاین

برگشت به ابتدای صفحه