دامنه های خود را با قیمت های ایران نیک ثبت کنید

اگر به دامنه های بیشتری نیاز دارید ، برای کسب و کار جدید دامنه های خود را افزایش دهید و پیشنهادات ایران نیک را تجربه کنید

نام دامنه

هر آنچه در رابطه با نام های دامنه انتظار دارید را از ما بخواهید

 • ثبت دامنه

  دامنه های خود را ثبت کنید و در مدت زمانی کمتر از چند دقیقه مدیریت دامنه خود را به دست بگیرید

 • تمدید دامنه

  ایران نیک کنترل پنلی را در اختیار شما قرار می دهد که به سرعت و راحتی تمام می توانید دامنه های خود را تمدید کنید

 • انتقال دامنه

  اگر دامنه ای نزد سرویس دهنده دیگری دارید که تمایل به انتقال آن دارید می توانید در کمتر از چند دقیقه آن را انتقال دهید

اجازه دهید کمی در مورد دامنه ها صحبت کنیم

 • نکات کلیدی
 • نکات قابل توجه
 • راهنمایی ها
 • نام های دامنه موجود

  در ایران نیک شما قادر خواهید بود بیشتر از 200 نام دامنه را بررسی و در صورت تمایل آنها را به نام خود ثبت کنید. البته قابل ذکر است به مرور زمان اسامی جدیدی برای کاربران توسط واحد ثبت نام دامنه بین المللی افزوده خواهد شد.

 • مدیریت نام های دامنه

  نام های دامنه به طور کلی در طول زمان نیازمند مدیریت هستند و بایستی به منظور انجام عملیاتی همچون تمدید یا انتقال آنها را تحت کنترل داشت. ایران نیک به طور خودکار تمامی این فرآیند ها را با کاربران هماهنگ می کند.

 • محدودیت های موجود

  برخی نام های دامنه متعلق به کشورهایی خاص و یا کسب و کارهای خاص در سایر کشورها می باشند و ممکن است بعد از ثبت ، از سوی نهاد های مرتبط نیاز به تایید هویت داشته باشند که در این صورت مسئولیت تکمیل اطلاعات و پیگیری های لازم به عهده کاربر می باشد.

 • فعالیت های رایگان

  تمامی کاربرانی که نزد سیستم ایران نیک دامنه ای دارند قادر خواهند بود بدون هیچ هزینه ای عملیات مدیریتی از جمله تغییر مشخصات مالک دامنه ، تغییر آدرس DNS ، پارک دامنه و یا فوروارد دامنه را انجام دهند. البته این قابلیت ها در تمامی سیستم ها رایگان می باشند.

 • کنترل پنل کاربران

  کنترل پنل مورد استفاده توسط ایران نیک تمامی استاندارد های روز را داشته و به همین ترتیب همه فعالیت هایی که ممکن است کاربران در طور زمان به آن نیاز پیدا کنند را پوشش می دهد و لذا مرتبا بروز می شود.

 • نمایندگی فروش

  ایران نیک این توانایی را دارد تا ماهیت کاربرانی که متقاضی فروش نام دامنه هستند را به نماینده تغییر داده و این قابلیت را در اختیار آنها بگذارد تا مشتریان خود را در سیستم خودشان مدیریت کرده و اقدام به فروش نام دامنه کنند.

 • نحوه مشاهده قیمت دامنه ها در بازه های بیشتر از یک سال !

  کاربران عزیز برای مشاهده قیمت های 5 ساله می توانند وارد حساب کاربری شده و در قسمت ثبت دامنه قیمت ها را مشاهده نمایند. البته با توجه به این مسئله که بیشتر نام های دامنه بین المللی تنها دارای تعرفه یکساله هستند لذا برخی از نام های دامنه همچون دامنه های ملی شامل تعرفه های بیش از یکسال می باشند.

 • زمانهایی که ثبت دامنه آی آر ممکن نمی باشد !

  بر اساس اعلام مرکز ثبت دامنه فیزیک نظری ، سرورهای این مرکز در ساعات 23:30 الی 00:30 در دسترس نیستند لذا کاربران اگر در این زمان دامنه ای را ثبت کردند اما دامنه آنها به ثبت نرسید نگران نباشند چراکه دامنه های آنها بعد از گذشت این مدت زمان در صورتیکه اطلاعات وارد شده از سمت کاربر درست باشد به صورت دستی به ثبت می رسد و در غیر اینصورت به کاربر اطلاع داده می شود تا اطلاعات خود را به شکل صحیح وارد نماید.

 • ثبت دامنه های وابسته به استفاده های خاص !

  برای برخی دامنه های بالا که به برخی کشورهای خاص تعلق دارند ممکن است بعد از ثبت از طرف مراجع مربوط به آنها مدارک یا اطلاعاتی برای تکمیل ثبت نام درخواست شود لذا مسئولیت به عهده ایران نیک نمی باشد و در صورت نیاز ، خود کاربر باید نسبت به تکمیل اطلاعات اقدام نماید. از جمله این نام های دامنه می توان به Co, .Co.Uk, Co.In, Eu, It, Org.In, Net.In و ... اشاره کرد.

 • ثبت نام های دامنه جدید !

  اسامی دامنه جدید از جمله Host, Academy, WebsiteSocial, Photo و ... با توجه به این موضوع که ثبت این نام های دامنه برای کشورهای ایران ، سوریه ، کوبا ، کره شمالی و ... غیر مجاز اعلام شده اند لذا کاربران در صورت تمایل به ثبت آنها باید از وارد کردن اطلاعات تماس ، آدرس و نشانی خود در داخل ایران خودداری کرده و حتما از اطلاعات معتبر در خارج از کشور استفاده کنند. قابل ذکر است ایران نیک تنها برای رفاه بیشتر کاربران و مشتریان خود این امکان را فراهم کرده است بنابراین در صورت رعایت نکردن موارد ذکر شده در این بند و رخ دادن مشکلاتی از جمله باطل شدن دامنه پس از ثبت ، تایید نشدن دامنه و ... ایران نیک هیچ گونه مسئولیتی را نمی پذیرد و تمامی عواقب به عهده شخص کاربر می باشد. همچنین برای راحتی بیشتر کاربرانی که مایل به ثبت این دامنه ها هستند در حساب کاربری خود در قسمت ویرایش اطلاعات یک اطلاعات تماس خارج از کشور اضافه کرده و ثبت این دامنه ها را با این اطلاعات به ثبت برسانند.

 • آیا برای راه اندازی وب سایت به نام دامنه نیاز دارم ؟

  برای راه اندازی یک وب سایت شما نیاز به یک نام دامنه و یک فضای حافظه برای محتوای وب سایت خود دارید. لذا برای انجام مراحل ذکر شده باید نام دامنه ای که ثبت می کنید را با استفاده از DNS که انحصارا متعلق به فضای حافظه مربوطه می باشد متصل کرده تا نام دامنه شما به فضای Host شما وصل شود. حال می توانید با وارد کردن نام دامنه خود در نوار آدرس مرورگر خود محتوایی که بر روی فضای Host خود قرار داده اید را مشاهده نمایید.

 • چگونه می توانم یک نام دامنه را به ثبت برسانم ؟

  برای ثبت یک نام دامنه جدید پس از بررسی آن نام دامنه از این نظر که برای ثبت موجود می باشد ، پس از ثبت نام در سایت و ورود به قسمت کاربری خود سفارش آن را ثبت کرده و نسبت به پرداخت صورت حساب خود اقدام نمایید. لذا قابل ذکر است سیستم به طور خودکار به محض پرداخت موفقیت آمیز صورت حساب ، آن نام دامنه را برای کاربر مورد نظر به ثبت رسانده و در کوتاه ترین زمان ممکن می توان آن را به فضای Host خود متصل کرده و وب سایت خود را مشاهده کرد.

 • چگونه می توانم یک هاستینگ برای نامه دامنه خود انتخاب کنم ؟

  فضای حافظه مورد نیاز برای بارگیری محتویات وب سایت یا همان Host را از هر ارائه دهنده ای می توان تهیه کرد لذا پس از تهیه آن کافیست آدرس DNS آن را در پنل کاربری خود به دامنه مورد نظر متصل کرده و وب سایت خود را در مرورگر مشاهده کرد. البته این متصل کردن نام دامنه به فضای Host پس از تعیین آن کمی زمان نیاز دارد تا در سرورهای جهانی اعمال شود که از حدود 15 دقیقه تا 3 ساعت در شرایط مختلف متغیر می باشد . قابل ذکر است خدمات هاستینگ در آینده ای بسیار نزدیک از سوی ایران نیک به شکل گسترده ارائه خواهد شد.

 • چگونه می توانم نام دامنه خود را تمدید کنم ؟

  دامنه هایی که ثبت می شوند دارای مدت زمان انقضاء می باشند که به مدت زمان و هزینه ای که در ابتدا به آن اختصاص داده شده مربوط می شود لذا با نزدیک شدن به تاریخ اتمام زمان آن سیستم ثبت کننده آن نام دامنه چندین بار با آدرس پست الکترونیکی که کاربر در هنگام ثبت نام دامنه وارد کرده است هشدار تمام شدن مدت دامنه را اعلام می کند تا وی نسبت به تمدید آن اقدام کند اما در صورتیکه وی دامنه خود را تمدید نکند آن نام دامنه پس از گذشت حدود 2 ماه حذف شده و سایرین مجاز به ثبت دوباره آن می شوند. البته تمام اطلاعات و آدرس پست الکترونیکی در طول زمان از سوی مالک نام دامنه قابل تغییر می باشد.

 • سیستم نام دامنه یا DNS چیست و به چه منظور بکار می رود ؟

  هر سیستمی که بطور مستقیم به اینترنت متصل هست باید یک آدرس منحصربفرد داشته باشد تا دیگران بتوانند به منابعی که بر روی آن قرار دارد دسترسی پیدا کنند. حال وقتی دامنه ای ثبت می شود نیز بایستی آدرس منحصر بفرد فضای Host خود را در پنل کاربری دامنه خود تنظیم کند تا این نام دامنه به آن فضا و در نهایت به آن اطلاعات و منابع موجود متصل شود. البته باید به این نکته اشاره کرد که این آدرس در طول زمان در پنل کاربری نام دامنه قابل تغییر می باشد.

 • نام های دامنه یا TLD و کد کشورهای مختلف یا ccTLD چیست ؟

  به طور کلی یک نام دامنه شامل 2 بخش می باشد : به عنوان نمونه در نام دامنه example.ir واژه example همان نام دامنه و اسم انتخابی شما برای وب سایتتان می باشد و واژه Ir پسوند نام دامنه شما می باشد. حال باید به این نکته اشاره کرد که این پسوند ها یا پسوند های عمومی مثل Com, Org, Net و ... هستند که برای مقاصد خاص از جمله وب سایت های تجاری ، سازمانی ، شرکتی و ... تعریف شده اند یا پسوندهای ملی هستند که برای هر کشور مجموعه ای خاص تعریف شده است که به طور مثال برای کشور ایران پسوند Ir تعریف شده است.

برگشت به ابتدای صفحه