مرکز داده Dacentec

با مرکز داده Hetzner آلمان استفاده از سرورهای قدرتمند را با پهنای باند بالا تجربه کنید !

معرفی مرکز داده Dacentec

مرکز داده Dacentec
تاریخچه

شرکت CentriLogic به عنوان یکی از فراهم آورندگان خدمات اینترنتی و راهکارهای مراکز داده ، پس از احساس نیاز به داشتن مرکز داده جدید در این منطقه از ایالات متحده تصمیم گرفت تا مرکز داده جدیدی را راه اندازی کند که نام آن Dacentec Inc می باشد. این مرکز داده که از سال 2009 میلادی در حال فعالیت می باشد در مساحتی به میزان 2136 متر مربع در منطقه Lenoir, North Carolina راه اندازی شد. از جمله خدمات اصلی که در این مرکز داده در نظر گرفته شد می توان به سرورهای اختصاصی ( Dedicated Servers ) ، قرارگیری سرورها در محل ( Colocation ) ، سرویس های ابری ( Cloud Services ) ، سرورهای مجازی اختصاصی ( Virtual Servers ) و ... اشاره کرد. در ادامه شرکت CentriLogic این سرویس ها را با سرویس های قبلی خود ادغام کرده و قدرت محاسباتی بالایی را فراهم آورد. این شرکت خدمات زیادی را به شهروندان ایالات متحده و سایر نقاط جهان ارائه می کند.

شرکت CentriLogic توانست با دریافت تاییدیه های معتبر از شرکت های بزرگی از جمله Facebook و Apple سطح کارایی خود را بالا ببرد و خدمات گسترده تری را به وب سایت های مختلف برای میزبانی اطلاعات ارائه کند. این مرکز داده با اتصال به مراکز داده مختلفی در آمریکا ، اروپا و آسیا ارتباطات قوی تری را برای کاربران خود مهیا ساخته است.

قابل ذکر است این مرکز داده سومین مرکز داده شرکت CentriLogic در ایالات متحده آمریکا و هشتمین مرکز داده این شرکت در جهان می باشد که تا زمان آماده سازی این مطلب در حال فعالیت می باشند و به طور مشخص این تعداد مرکز داده در سالهای آتی افزایش خواهد یافت.

ارائه سرورهای مجازی

سرور خصوصی مجازی ( Virtual Private Server ) یا همان VPS سروری می باشد که بیشتر امکانات یک سرور واقعی را داراست اما حدود سخت افزاری آن بوسیله نرم افزارهای مخصوص به صورت مجازی تعیین شده است. سرور خصوصی مجازی مناسب برای کسانی می باشد که به یک سرور اختصاصی ( Dedicated Server ) جهت وب سایت یا وب سایت های خود نیازمند می باشند ، اما توان یا توجیه اقتصادی اجاره یک سرور اختصاصی کامل را ندارند. همچنین یک سرور مجازی نسبت به یک سرور اختصاصی معادل خود در منابع سخت افزاری ، به علت استفاده از سخت افزار بهتر در سرور مادر و دسترسی به منابع اضافی در سخت افزار اشتراکی دارای کارایی بهتر و بالاتری می‌باشد. مرکز داده Dacentec نیز سرورهای مجازی اختصاصی مناسبی را برای کاربران و مشتریان خود ارائه می دهد.

ارائه سرورهای اختصاصی

شرکت Dacentec در مراکز داده‌ خود با تکیه بر تجهیزات زیربنایی ، سخت‌افزاری ، نرم افزاری و امنیتی منطبق با آخرین استانداردهای جهان ، مرکزی ایمن و کارآمد برای نگهداری و پشتیبانی از سرورهای اختصاصی سازمان ها به وجود آورده است. این مرکز داده برای افزایش رضایتمندی مشتریان و تامین امنیت سرورهای اختصاصی خود ، سرمایه‌گذاری گسترده‌ ای را در این زمینه انجام داده است و ویژگی های منحصر به فردی را برای خدمات سرور اختصاصی به وجود آورده است.

اشتراک فضای سرور

این مرکز داده با فراهم کردن فضایی منطبق بر استانداردهای جهانی و حرفه ای ، امکان اشتراک فضا را در داخل کشور برای سازمان ها و موسسات بزرگ فراهم کرده است.

این مرکز داده با داشتن امکاناتی همچون امکانات محیطی مناسب ( مجموعه ای مجهز از سرورها ، روترها و سوییچ ها و ... ) ، امکان کنترل های محیطی ( مانند کنترل درجه حرارت و رطوبت ، پیشگیری از آتش سوزی ، پیش‌بینی سیستم برق پشتیبان و ... ) و اقدامات امنیتی فوق العاده ( اقدامات امنیتی محیطی و اطلاعاتی ) محیطی امن و قابل اطمینان برای ارایه‌ی خدمات اشتراک فضا به وجود آورده است.

از جمله ویژگی های این مرکز داده می توان به موارد زیر اشاره کرد :

پشتیبانی 24 ساعته از نظر فنی و امنیت مرکز داده

برق پشتیبان و ژنراتور تولید برق برای مواقع ضروری

دارای واحدهای خنک کننده و سیستم خنک کنندگی همراه با حرکت آب

دارای پهنای باند پشتیبان برای مواقع ضروری

دارای اتصال همزمان از 5 فیبر نوری مختلف

مجهز به سیستم های تشخیص حریق

مرکز داده نام برده از نظر سرعت انتقال اطلاعات دارای کیفیت بالایی بوده و شرکت های معتبر ذکر شده در بالا همگی از نظر کیفیت به این مرکز داده تاییدیه داده اند.

منبع : وب سایت اصلی شرکت CentriLogic

برگشت به ابتدای صفحه