قوانین و مقررات کار با ایران نیک

بیایید با قوانین و مقررات حساب شده قبل از شروع کار به بهبود خدمات کمک کنیم !

قوانین و مقررات ایران نیک

  شرایط استفاده از خدمات

  کلیه کاربران و اشخاص حقیقی و حقوقی پس از تهیه هر یک از سرویسهای ایران نیک موظف به رعایت کامل شرایط سرویس مورد نظر می باشند و لذا این شرایط برای تضمین رعایت حقوق تمامی کاربران و تطابق با قوانین حاکم بر محیط سرویس دهندگانی است که ایران نیک از سرویس های آنها استفاده می کند.

  تمامی سرویسهای ایران نیک بایستی در راستای اهداف قانونی و هم جهت با قوانین جمهوری اسلامی ایران استفاده گردد و لذا انتقال ، نگهداری یا انتشار هر گونه اطلاعات یا داده که مخالف هر کدام از قوانین اجرایی کشور باشد یا مستقیما به تخلف از قانون خاصی کمک کند ممنوع است. این مورد می تواند شامل موارد زیر باشد و البته محدود به موارد زیر نیست بلکه می تواند هرگونه تخلف دیگری را نیز شامل شود.

  ارتباط با مشتریان

  به طور معمول راه ارتباطی ایران نیک با کاربران پست الکترونیک آنها که در هنگام ثبت نام در سایت به ثبت رسانده اند می باشد و البته راه ارتباطی کاربران عزیز برای دریافت پشتیبانی ، ثبت درخواست در بخش پشتیبانی وب سایت خواهد بود و تماس تلفنی تنها برای پیشنهادات ، انتقادات و سایر هاهنگی ها می باشد و تماس تلفنی برای دریافت خدمات امکان پذیر نمی باشد.

  قوانین سرویس ها

  پس از پرداخت مبلغ سفارش توسط مشتری ، با آماده تحویل شدن سرویس خریداری شده ، مراتب از طریق ایمیل مندرج در سیستم به وی اطلاع داده می شود و عدم دسترسی وی به آدرس ایمیل مسئولیتی را برای ایران نیک به همراه نخواهد داشت لذا در صورتیکه مشتری با توجه به نوع سرویس ایمیلی را دریافت نکرد می تواند پس از گذشت 2 روز از زمان پرداخت از بخش پشتیبانی درخواست خود را ارسال کند تا رسیدگی شود. به همین دلیل ایران نیک هیچ مسئولیتی نسبت به خسارات وارد بر مشتریانی که اطلاعات خود را به درستی وارد نکرده اند ، اطلاعات جعلی وارد کرده اند و یا با تغییرات ، آنها را بروزرسانی نکرده اند ندارد.

  در صورت بروز شرایط ویژه و یا محدودیتهایی که در زمان تحویل تاخیر بوجود آورد ، ایران نیک مجاز می باشد تا پس از آماده شدن سرویس مشتری بلافاصله آن را تحویل مشتری دهد و مشتری حق درخواست لغو سرویس خریداری شده ای که هنوز به وی تحویل نشده را تا حداقل یک هفته از زمان پرداخت نخواهد داشت. همچنین قابل ذکر است ایران نیک هیچ گونه مسئولیتی در قبال عدم استفاده مشتری از سرویس خریداری شده و تحویل داده شده ندارد.

  با توجه به اینکه مسئله که راه اندازی سیستم های چت آنلاین نیاز به دریافت و ارسال سریع درخواست ها به سرور را دارد لذا راه اندازی هرگونه سیستم چت بر روی سرور های اشتراکی ممنوع بوده و پیگیری خواهد شد. قابل ذکر است که ایران نیک وب سایت هایی که قوانین ذکر شده را رعایت نکند می تواند بدون هرگونه اخطار قبلی مسدود نماید.

  ایران نیک در صورت تجاوز کاربر در استفاده از حداکثر منابع سرویس ، حق قطع سرویس بدون اخطار قبلی تا تعیین وضعیت را خواهد داشت و مراتب را به اطلاع مشتری خواهد رساند. در این صورت ، ایران نیک پس از ارتقا سرویس توسط مشتری و یا کاهش مصرف ، اقدام به ارائه سرویس دهی خواهد نمود.

  ایران نیک تنها ارائه دهنده و پشتیبان سرویس های میزبانی می باشد و مجموعه عملیات زیر به عهده ایران نیک نبوده و صرفا توسط خود مشتریان باید انجام گردد :

  تحویل داده های موجود در فضای میزبانی وب به مشتری ، بارگذاری اطلاعات به فضای میزبانی و یا دریافت اطلاعات فضای میزبانی به صورت رایگان ، نصب رایگان نرم افزار برای مشتری و بر روی سرویس میزبانی ، تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات فضای میزبانی.

  تاریخ تمدید یک سرویس منقضی شده، از زمان تاریخ انقضاء قبلی خواهد بود همچنین گروه مسئولیتی در قبال نگهداری و ارائه اطلاعات و داده های خریدار پس از تاریخ انقضا نخواهد داشت.

  ایران نیک قبل از اتمام زمان سرویس ها حداقل در 3 مرحله با پست الکترونیکی مشتری که در سیستم ثبت شده زمان اتمام سرویس را به وی اعلام می کند بنابراین مشتری موظف است کلیه سرویسهایی که نزد ایران نیک دارد را به طور مداوم زیر نظر داشته باشد و آنها را از نظر تمدید شدن کنترل نموده و در صورت عدم تمدید و ادامه مراتب تمدید توسط مشتری ، عواقب ناشی از عدم تمدید سرویس ها به عهده ایران نیک نخواهد بود و ایران نیک هیچ مسئولیتی برای بازیابی دامنه های از دست رفته مشتریان و یا اطلاعات حذف شده از روی سرورهای میزبانی آنها پس از اتمام قرارداد را نخواهد داشت.

  امکان دریافت هرگونه سرویس هدیه پیش بینی شده در برخی از بسته های میزبانی تنها در هنگام خرید بسته وجود دارد و طی مدت قرارداد امکان رجوع به آن وجود نداشته و در صورت عدم استفاده ، هزینه سرویس های هدیه به حساب کاربری مشتری واریز نخواهد شد.

  قوانین منابع سرویس ها

  در میزبانی وب شما مجاز هستید حداکثر تا 25 درصد از یک هسته CPU و RAM سرور در لحظه استفاده کنید در صورتی که به علت ترافیک بیش از حد یا استفاده نا آگاهانه و يا به عمد از اسکريپتهاي CGI، PERL ،PHP و Leech مانند RapidLeech و غیره که موجب تخريب و يا استفاده بيش از حد از منابع سرور شود ، موجب قطع دسترسي کاربر بدون اطلاع قبلي خواهد شد و وب سایت شما می بایست با توجه به مصرف در صورت وجود ، به پلن های هاست پر ترافیک و یا سرور مجازی انتقال داده شود.

  قابل ذکر است حداکثر میزان استفاده هر سرویس از منابع سرور ( رم و پردازنده ) 25 درصد از یک هسته CPU در لحظه و 2 درصد کل CPU به صورت میانگین در روز خواهد بود. همچنین راه اندازی هرگونه آپلود سنتر یا دانلود سنتر از قبیل دانلود سنتر عکس ، موسیقی ، فیلم برای عموم بر روی سرور های هاست اشتراکی به صورتی که تعداد درخواست ها و کانکشن ها بیش از حد مجاز باشد ممنوع است و در صورت مشاهده بدون اطلاع قبلی اکانت معلق خواهد شد. برای راه اندازی چنین سرویس هایی شما می بایست از هاست مخصوص دانلود یا سرور های مجازی استفاده کنید. در ادامه پلان های ارائه شده فقط برای میزبانی سایت شما می باشند و شما نمی توانید از پلان هاست اشتراکی به عنوان Backup Server یا File Server به منظور نگهداری فایل استفاده نمایید.

  اصلاحات قوانین

  قوانین ایران نیک از قوانین جمهوری اسلامی ایران و سایر ارائه دهندگان بین المللی که ایران نیک با آنها همکاری دارد تبعیت کرده و با توجه به تداوم تغییرات ، ایران نیک نیز حق تغییر در قوانین را برای خود محفوظ دانسته و قوانین بروز شده را از طریق همین صفحه در دسترس مشتریان قرار خواهد داد.

  قوانین تعرفه ها

  در صورت تغییر در قیمت ها در حین استفاده از سرویس ، مشتریان در صورت تمایل به ارتقا سرویس فعلی خود موظف به رعایت قیمت های جدید خواهند بود همچنین نحوه ارتقاء سرویس های میزبانی به این شکل است که از یک سرویس به سرویس بالاتر ، هزینه آن برابر است با تفاضل هزینه دو سرویس به نسبت روزهای باقیمانده از طول مدت سرویس که به صورت خودکار توسط سیستم محاسبه می گردد. تغییرات تعرفه هرکدام از سرویس ها از طریق وب سایت اعلام می شود و مشتریان موظف به تبعیت از آن می باشند مگر اینکه از قبل پیش فاکتور با مهلت تعیین شده بعد از تغییرات تعرفه برای وی صادر شده باشد .

  قوانین زیرساخت ها

  ایران نیک حق هرگونه انجام تغییرات فنی شامل تغییرات سخت افزاری و نرم افزاری یا زیرساخت های شبکه را در سرویسهای ارائه شده دارد و در مورد تغییراتی که سرویس مشتری را تحت تاثیر قرار می دهد ایران نیک موظف است قبل از اعمال تغییرات ، از طریق وب سایت گروه ، بخش پشتیبانی ، وبلاگ ایران نیک و یا ارسال خبر نامه به آدرس پست الکترونیک مشتریان اطلاع رسانی نماید لذا مشتری نیز موظف است خود را با این تغییرات سازگار نماید.

  هر زمانی که به دلایل ضروری ، ایران نیک قادر به اطلاع رسانی نباشد مسئولیتی برای اطلاع رسانی زمان و نحوه تغییرات نخواهد داشت ضمنا مشتری به ایران نیک این حق را می دهد تا در زمان های مورد نیاز در جهت بهبود سطح کیفی سرویس ها اقدامات لازم برای انجام فعالیتهای سخت افزاری و نرم افزاری را انجام دهد.

  قوانین امنیتی

  به طور کلی محیط اینترنت نیازمند حفظ امنیت اطلاعات می باشد و به همین دلیل ضمن اینکه ایران نیک تمام تلاش خود را برای ایجاد محیطی ایمن برای نگهداری و تبادل اطلاعات می کند ، با این حال از جانب احتیاط از مشتریان تقاضا می شود که همیشه ارتباطات اینترنتی خود را نا امن فرض کرده و تدابیر لازم برای حفظ آن را در نظر داشته باشند چراکه ایران نیک هیچ گونه مسئولیتی در رابطه با امنیت تبادل اطلاعات از شبکه و سرورهای خود نمی پذیرد و تنها مسئول حفظ امنیت پایه سرویس های خود می باشد و همچنین هیچ گونه مسئولیتی در مورد ضعف امنیتی نرم افزارهای استفاده شده توسط مشتریان را به عهده ندارد.

  ایران نیک مسئولیتی نسبت به امنیت تبادل داده بین مشتریان و سرورهای خود را ندارد و نسبت به در اختیار گرفتن کلمه عبور سرویسهای مشتریان توسط اشخاص ثالث پاسخگو نخواهد بود و تنها موظف به امن نگه داشتن کلیه داده ها و نرم افزارهای موجود در سرویس خریدار می باشد و همچنین آنرا در اختیار اشخاص ثالث قرار نخواهد داد. ایران نیک تلاش خود را برای حصول بالاترین سطح امنیت ممکن برای حساب آنلاین خریداران انجام می دهد از اینرو ایران نیک نسبت به اموری که در حیطه مسئولیت خریدار از لحاظ نگهداری امنیت حساب خود می باشد مسئولیتی ندارد.

  همچنین قابل ذکر است مدیران وب سایت هایی که میزبانی وب آنها هاست های اشتراکی می باشد ، برای تست نفوذ به وب سایت خود از ابزارهای آماده از جمله Acunetix, Zap, Net Sparker و ... برای این منظور استفاده نکنند و حتی الامکان به صورت دستی امنیت وب سایت خود را مورد بررسی قرار دهند چراکه در پیکربندی هاست های اشتراکی برای برقراری امنیت بالای وب سایت ها ، تنظیمات به این شکل صورت گرفته که در این نوع از سرویس های میزبانی آی پی هایی که از آنها تعداد درخواست های بسیار زیادی در مدت زمان کوتاهی و به طور پیوسته به سمت سرور ارسال شود بلاک خواهند شد چراکه علاوه بر ارسال تعداد درخواست های بالا ، این نرم افزارها حملات مختلفی را به سرور انجام می دهند از جمله تزریق فایل ، تزریق کد و ... که به همین ترتیب این عمل باعث می شود تا از آن آی آی پی دیگر نتوانند وب سایت خود را باز کرده و مشاهده نمایند. لذا در صورت وقوع این مسئله توسط مدیران وب سایت ها تنها برای بار اول و در صورت عدم قصد تخریب سایت و سرور آی پی مورد نظر پس از بررسی و تایید آزاد خواهد شد.

  قوانین قضاوت و داوری

  در صورت بروز هرگونه اختلاف بین ایران نیک و مشتریان ، جهت رفع اختلاف ، مشتری موظف است نسبت به اعلام موضوع به مدیریت ایران نیک اقدام نموده و منتظر بماند تا موضوع مورد رسیدگی واقع گردد. لذا در صورت عدم حصول نتیجه پس از یک هفته کاری ، مشتری می تواند به مراجع مربوطه مراجعه نموده تا موضوع را مورد بررسی و رسیدگی قرار دهد.

  فعالیتهای غیر مجاز مشتریان

  در صورت بروز تخلف از سمت هرکدام از مشتریان ، ایران نیک اختیار کامل دارد که با اطلاع قبلی یا حتی بدون اطلاع قبلی سرویس مشتری را به حالت تعلیق در آورده و پس از بررسی های لازم یا اقدامات حقوقی اقدام به فعال سازی یا حذف کلی سرویس نماید. همچنین در صورت اثبات تخلف ، علاوه بر پیگیری های حقوقی ، مشتری حق هیچ گونه اعتراض را نخواهد داشت و ایران نیک در مورد حذف سرویس و یا زمان باقیمانده تا اتمام سرویس هیچ گونه وجهی به وی پرداخت نخواهد کرد. قابل ذکر است هر گونه عملی که در اینجا به آن اشاره نشده باشد ولی از نظر قوانین جاری کشور ایران یا کشور محل قرارگیری سرورها خلاف باشد نیز تخلف از شرایط خدمات محسوب می گردد.

  موارد تخلف :

  قرار دادن هرگونه داده تحت پوشش قانون کپی رایت بدون مجوز ، استفاده غیر مجاز از علائم تجاری دیگران ، استفاده غیر مجاز از لوگو های دیگران ، هرگونه تخلف از قانون جرایم رایانه ای کشور ، اهانت به اشخاص حقیقی ، حقوقی ، نهاد ها ، سازمان ها ، قوم ، ملت یا کشور ، انتشار مطالب دروغین علیه دیگران ، کلاه برداری های اینترنتی و هرگونه عاملی که موجب فریب بازدیدکنندگان شود ، فعالیت های هرمی ، فروش یا تبلیغ هرگونه کالا یا خدمات غیر مجاز طبق قوانین جاری مصوب کشور ، سایتهای مرتبط یا حامی گروههای شناخته شده تروریست بین المللی ، استفاده از سرویس ها برای نگهداری ، ارسال ، نمایش ، انتقال ، تبلیغ یا هر عمل مشابه بر روی داده های مرتبط با مسائل جنسی و ...

  استفاده از نرم افزارهای بدون رعایت حق کپی رایت ایران و بین المللی ، استفاده از قالب های بدون رعایت حق کپی رایت ایران و بین المللی ، نصب و یا استفاده برنامه ای که موجب اختلال در عملکرد سرور گردد ، ارسال یا اجرای فایلهای اجرایی مانند فایلهایی با پسوند exe , com , bat , vbs و امثالهم که در صورت وجود ، این فایلها بدون اخطار از فضای خریدار حذف می شود و با خریدار بر طبق قانون برخورد می گردد.

  استفاده از برنامه های ضعیف نگارشی که موجب نفوذ به سرویس وسایر سرویسهای دیگرگروه وسایر خریداران گردد ، وجود فایلهای حاوی ویروس عمدا و یا سهوا در فضای سرویس خریداری شده ، ارسال هرزنامه (Spam) عمدا ویا سهوا ، ارسال ایمیل بصورت گروهی بیشتر از ۱۰۰۰ ایمیل در روز و 100 ایمیل در 1 ساعت.

  عدم رعایت قانون جرائم رایانه ای جمهوری اسلامی ایران ، انجام فعالیتهایی که به هر شکل موجب اختلال در ارائه خدمات ایران نیک به مشتری و یا سایر خریداران گردد ، استفاده از سرویس جهت ایجاد اختلال و یا نفوذ در سیستمهای اشخاص ثالث ، عدم رعایت محدوده استفاده از منابع تخصیص یافته در سرویس های اشتراکی و استفاده از حداکثر منابع ، مختل کردن امنیت سیستم یا شبکه ایران نیک.

  در صورت بروز مسائل زیر ایران نیک حق پیگرد قانونی و شکایت از متخلف به مراجع قانونی را محفوظ می دارد. نمونه هایی از اختلال در امنیت سیستم یا شبکه شامل دسترسی یا استفاده غیر مجاز از داده ها ، سیستم یا شبکه ، از جمله هر گونه تلاش برای جستجو ، اسکن یا آزمایش آسیب پذیری یک سیستم یا شبکه ، مداخله در خدمات ارائه شده به هر کاربر ، میزبان یا شبکه ، تلاش برای دسترسی به اطلاعات نامه های الکترونیکی ، تلاش برای پر کردن فضای یک سیستم ، تلاش برای تغییر و یا حذف اطلاعات وب سایتها بدون مجوز از مالکان آنها و ...

  خریدار مجاز به استفاده از کدهای مخرب مانند انواع ویروسها و یا سورس هایی که موجب آلودگی یا پایین آمدن امنیت سرور گردد نمی باشد.

  با توجه به مسایل ذکر شده در بالا مسئولیت محتوای درج شده در تمامی سرویس خریداری شده توسط مشتری و یا متصل به دامنه خریداری شده از ایران نیک همگی بر عهده مشتری است و حتی اگر این اعمال توسط اشخاص دیگری نیز انجام شود باز مسئولیت آنها متوجه شخص مشتری می باشد.

  نکته : لازم به ذکر است تمامی کاربران عزیز با ثبت نام و خرید هر کدام از سرویس های ایران نیک ، تمامی قوانین ایران نیک را پذیرفته و با آگاهی کامل از آنها اقدام به شروع همکاری کرده است و لذا با انجام هرکدام از تخلفات بالا و در نظر نگرفتن هرکدام از قوانین بالا ، کلیه مسئولیت ها به عهده شخص مشتری خواهد بود.

  تاریخ آخرین بروزرسانی : 1394/04/08

  با آرزوی موفقیت ، مدیریت ایران نیک

برگشت به ابتدای صفحه