ایران نیک | وبلاگ | سیستم مدیریت هاستینگ cPanel   

وبلاگ خدمات اینترنتی ایران نیک

در این قسمت می توانید از آخرین اخبار اطلاعیه ها و اطلاع رسانی های عمومی ایران نیک آگاهی کسب کنید

سیستم مدیریت هاستینگ cPanel

2 بهمن 1395مدیریت ایران نیکآموزش سروردیدگاهی وجود ندارد

سیستم مدیریت هاستینگ cPanel یک سامانه نرم افزاری تحت سیستم عامل لینوکس می باشد که با ارایه دادن یک محیط گرافیکی به همراه مجموعه ابزارهای خودکار ، مدیران وب سایت ها را قادر می سازد تا بتوانند به راحتی وب سایت های خود و مشتریان خود را مدیریت کنند.سیستم cPanel در 3 سطح مختلف خدمات خود را ارایه می کند که این سه سطح شامل مدیران ، نمایندگان فروش و کاربران نهایی می باشد. کاربران هر سه سطح می توانند با استفاده از یک محیط واسط تحت وب ، تمامی فرآیند مدیریت هاستینگ را به انجام برسانند. این سیستم به طور کلی بر روی سرورهای اختصاصی و سرورهای مجازی قابل استفاده است به این صورت که بر روی سیستم عامل های گوناگونی از جمله CentOS و RedHat و CloudLinux به راحتی نصب می شود. از جمله زیرساخت های پایه مورد نیاز این سیستم می توان به Apache, PHP, MySQL, PostgreSQL, Perl, Bind اشاره کرد.

در سمت کاربر نهایی که کاربر وب سایت به آنها دسترسی دارد تمامی قابلیت های مورد نیاز برای مدیریت وب سایت از جمله مدیریت ایمیل ها ، مدیریت حساب های FTP ، مدیریت خدمات دامنه ، مدیریت تنظیمات امنیتی ، مدیریت فایل ها و محتوای وب سایت و ... وجود دارد. البته به غیر از موارد موجود در سیستم پایه می توان Add-ons های دیگری را نیز بر روی سیستم نصب کرد که می توان از جمله آنها به Softaculous, WHMSonic, Fantastico اشاره کرد. کاربر نهایی وب سایت یا همان مدیر وب سایت می تواند برای دسترسی به قسمت مدیریت وب سایت خود از پورت 2082 برای HTTP و 2083 برای HTTPS استفاده کند.

سمت مدیریت سرور که WHM یا Web Host Manager نام دارد نیز برای مدیریت کامل تمامی وب سایت ها ، نمایندگان فروش و تمامی فرآیند های روی سرور به کار می رود که برای دسترسی به این قسمت نیز مدیران سرور می توانند از پورت 2087 استفاده کنند.

با آرزوی موفقیت ، مدیریت ایران نیک

واژه های پر کاربرد
ایران نیک در شبکه های اجتماعی

ارسال نقطه نظرات

اطلاعات کاربران نزد ایران نیک محفوظ است لذا موارد الزامی را به منظور تایید دیدگاه فارسی و به درستی وارد نمایید.

لطفا همه موارد مورد نیاز را به درستی وارد نمایید.

برگشت به ابتدای صفحه