ایران نیک | وبلاگ | سیستم مدیریت هاستینگ Plesk   

وبلاگ خدمات اینترنتی ایران نیک

در این قسمت می توانید از آخرین اخبار اطلاعیه ها و اطلاع رسانی های عمومی ایران نیک آگاهی کسب کنید

سیستم مدیریت هاستینگ Plesk

19 بهمن 1395مدیریت ایران نیکآموزش سروردیدگاهی وجود ندارد

سیستم مدیریت هاستینگ Plesk همانند سایر سیستم های مدیریت هاستینگ یک سامانه نرم افزاری می باشد که با ارایه کردن یک محیط گرافیکی و تحت وب به مشتریان خود این امکان را می دهد تا بتوانند سرور و وب سایت های خود را به راحتی هر چه تمام مدیریت کنند. سیستم Plesk به صورت تجاری بوده و توسط شرکت آمریکایی Plesk Inc ارایه می شود.این سیستم مدیر سرور را قادر می سازد تا بتواند وب سایت های جدید ایجاد کند ، حساب های نمایندگی هاستینگ بسازد ، ایمیل های مختلف راه اندازی کند ، تنظیمات DNS را اعمال کند و به این ترتیب بتواند تمام نیازهای خود بر روی سرور را به صورت گرافیکی و با واسط نرم افزاری سیستم Plesk بر طرف سازد. مدیر همچنین می تواند برای هرکدام از مشتریان خاص نیز این عملیات را انجام دهد و حتی برای آنها Template های پیش فرض ایجاد کند.

آخرین نسخه های این سیستم از Github ، Docker ، مدیریت همزمان چند سرور ، Node.js ، PHP ، Python ، Ruby و ... به خوبی پشتیبانی می کند. نسخه قبلی PLesk نیز به خوبی خانواده سیستم عامل لینوکس را پشتیبانی می کرد از جمله Debian ، Ubuntu ، RedHat و Cloud Linux. این نسخه همچنین سایر توزیع های لینوکس از جمله OpenSuse ، Fedora و FreeBSD را نیز پشتیبانی می کرد. نسخه مخصوص سیستم عامل ویندوز نیز از ویندوز سرور 2008  و ویندوز سرور 2012 نیز به خوبی پشتیبانی می کند.

سیستم PLesk دارای افزونه های متعارفی از جمله Authentication ، Backup ، Developers ، Domain و DNS و همچنین افزونه های کاربردی از جمله Docker ، Github ، Multi Server ، Word Press ، مجموعه Developer ، هسته امنیتی ، آنتی ویروس Kaspersky ، Cloud Flare و ... می باشد.

با آرزوی موفقیت ، مدیریت ایران نیک

واژه های پر کاربرد
ایران نیک در شبکه های اجتماعی

ارسال نقطه نظرات

اطلاعات کاربران نزد ایران نیک محفوظ است لذا موارد الزامی را به منظور تایید دیدگاه فارسی و به درستی وارد نمایید.

لطفا همه موارد مورد نیاز را به درستی وارد نمایید.

برگشت به ابتدای صفحه