ایران نیک | وبلاگ | بررسی میزان استفاده از دیسک   

وبلاگ خدمات اینترنتی ایران نیک

در این قسمت می توانید از آخرین اخبار اطلاعیه ها و اطلاع رسانی های عمومی ایران نیک آگاهی کسب کنید

بررسی میزان استفاده از دیسک

17 آبان 1396مدیریت ایران نیکآموزش میزبانی وبدیدگاهی وجود ندارد

در این آموزش سعی داریم مواردی را در جهت بررسی میزان استفاده از فضای دیسک در سیستم های هاستینگ عنوان کنیم تا کاربران همواره بتوانند از حداکثر فضای دیسک خود استفاده کنند. یکی از مشکلاتی که کاربران همیشه با آن مواجه می شوند، کمبود فضای دیسک مخصوصا در سرویس های میزبانی وب اشتراکی می باشد چراکه ممکن است در سرورهای اختصاصی یا مجازی به دلیل بالاتر بودن میزان فضای دیسک چندان این مساله مشاهده نشود.

مورد اول: بعضی مواقع کاربران فایل هایی را روی دیسک خود ایجاد یا آپلود می کنند که برای نصب یک سیستم یا افزونه مورد نیاز است اما بعد از نصب و استفاده دیگر آن را حذف نکرده و ممکن است مدتها روی سرور و دیسک آنها باقی بماند چراکه بهتر است در همان زمان و قبل از فراموشی حذف شوند.

مورد دوم: در مواردی مشاهده شده است کاربران فایل ها و پوشه هایی را از روی سرور خود حذف کرده اما تیک حذف دایمی آنها را نمی زنند و لذا این اطلاعات تنها به پوشه trash یا سطل آشغال منتقل شده و همچنان روی دیسک باقی می ماند که قابل ذکر است این فضا از فضای دیسک خود مشتری می باشد چراکه کاربران فکر می کنند در این حالت دیگر از فضای دیسک آنها استفاده نخواهد شد. لذا این اطلاعات نیز بایستی به صورت دایمی حذف شوند و هر از چند مدت بهتر است سطل آشغال بررسی و خالی شود.

مورد سوم: فایل های پشتیبان یا Backup از جمله مهمترین فایل های هر سرویس میزبانی وب یا هاستینگ به حساب می آیند چراکه اگر بعد از گرفتن بکاب و دانلود آنها، از روی سرور حذف نشوند علاوه بر اشغال فضای دیسک ممکن است توسط سایرین دانلود شوند که به طور مشخص بسیار خطرناک می باشد چراکه حاوی تمامی وب سایت و یا اطلاعات حساس می باشد.

با آرزوی موفقیت ، مدیریت ایران نیک

واژه های پر کاربرد
ایران نیک در شبکه های اجتماعی

ارسال نقطه نظرات

اطلاعات کاربران نزد ایران نیک محفوظ است لذا موارد الزامی را به منظور تایید دیدگاه فارسی و به درستی وارد نمایید.

لطفا همه موارد مورد نیاز را به درستی وارد نمایید.

برگشت به ابتدای صفحه