ایران نیک | وبلاگ | راه حل ایرانسل برای کسب و کار در عسلویه   

وبلاگ خدمات اینترنتی ایران نیک

در این قسمت می توانید از آخرین اخبار اطلاعیه ها و اطلاع رسانی های عمومی ایران نیک آگاهی کسب کنید

راه حل ایرانسل برای کسب و کار در عسلویه

2 اردیبهشت 1394مدیریت ایران نیکاخبار خدمات اینترنتیدیدگاهی وجود ندارد

ایرانسل با راه اندازی نسل چهارم تلفن همراه در بوشهر، عسلویه و نخل‌تقی، راهکارهای کسب و کار شرکتی و سازمانی مبتنی بر تلفن همراه و باندپهن همراه خود را، با برگزاری همایشی با حضور مدیران و کارشناسان فناوری اطلاعات و ارتباطات عسلویه در سالن خلیج فارس منطقه ویژه اقتصادی پارس عسلویه معرفی کرد.

به گزارش فاوانیوز، مدیرکل کسب و کار شرکتی ایرانسل در این مراسم، راهکارها و خدمات سازمانی قابل ارائه توسط این شرکت را شامل چند دسته عمده‌ی «بهبود ارتباطات و دسترسی مستمر»، «ارتباطات ماشین به ماشین(M2M)»، «افزایش امنیت ارتباطات و نگه‌داشت داده‌ها»، «کنترل اموال و مدیریت هزینه ها»، و «اطلاع رسانی هوشمند» دانست و گفت: سازمانها با توجه به شرایط و هزینه‌های خود می‌توانند از امکان تفکیک هزینه تماس‌های شخصی از اداری، و همینطور از امکان دریافت تخفیف به ازای مکالمات درون شبکه و امکان ارائه شماره های کوتاه، با در اختیار گرفتن موبایل سازمانی MVPN+ بهره بگیرند.

محمد فرجود با اشاره به وابستگی بیش از پیش سازمانها و کسب و کارها به زیرساختهای لازم برای تحلیل، ذخیره و انتقال اطلاعات، راهکارهای سازمانی ایرانسل را بستری امن، در دسترس و پایدار برای مهاجرت به زیرساخت های الکترونیک سازمانی برای شرکت ها و کسب و کارهای کشور دانست.

ویژگی‌های ارتباطات یکپارچه

وی همچنین درباره‌ی اهمیت قابلیت ارتباطات یکپارچه CUCS گفت: با بهره گیری از این قابلیت ضمن یکپارچه سازی انواع ارتباطات درون سازمانی، این امکان وجود خواهد داشت که از امکاناتی نظیر کنفرانس ویدیویی، اشتراک گذاری فایل‌ها، ارسال پیام‌های گروهی، در اختیار داشتن داشبورد مدیریت واحد، در اختیار داشتن دفترچه آدرس‌ها و مشخصات همراه و نیز پروفایل و نیروی انسانی استفاده کرد.

خدمات شبکه‌ی امن همراه سازمانی

فرجود با توجه به اهمیت خدمات شبکه امن همراه (APN)، گفت امنیت بالا با قابلیت اعمال تونل و کد نگاری از مبدا تا مقصد ، قابل استفاده بر بستر تمامی فناوری های موجود GPRS , EDGE , 3G , 4G، پوشش کشوری، مجزا از شبکه اینترنت و مدیریت متمرکز از جمله ویژگیهای خدمات شبکه امن همراه ایرانسل دانست. به گفته وی در حال حاضر بخش قابل توجهی از بانکها، سازمانهای دولتی و خصوصی و شهرداری ها از بستر این شبکه امن برای انتقال اطلاعات خود استفاده میکنند. باید توجه داشت که خدمات شبکه امن همراه مجزا از شبکه اینترنت نیز هست و این به آن معناست که در صورت قطعی شبکه اینترنت سرویس مورد نظر شرکتی تحت هیچ عنوان قطع نخواهد شد. همینطور برخورداری از کانال دو طرفه آنلاین، قابلیت پذیرش IP استاتیک و داینامیک و قابلیت اعمال تونل و کد نگاری از مبدا تا مقصد از دیگر ویژگی‌های شبکه‌ی امن است.

خدمات دیتای سازمانی

وی در تشریح انواع سرویس های دیتای سازمانی مبتنی بر شبکه باند پهن همراه ایرانسل به تأمین اینترنت شرکتها و سازمانها بر بستر 3G و 4G، انواع مودم های ویژه سازمانی، بسته های مصرفی ویژه سازمانها و کارکنان، بسته های سازمانی شامل انواع گوشی و تبلت و مودم به همراه سیمکارت و سرویس های تخصصی (Bundling) اشاره کرد.

به گفته فرجود ایرانسل با ایجاد امکان عرضه خدمات شبکه خصوصی مجازی (VPN) بر روی بستر شبکه باندپهن همراه سازمانی خود گفت: این بستر کانالی امن برای نقل و انتقال داده ها و در عین حال جدا از بستر اینترنت فراهم میکند.

مدیرکل کسب و کار شرکتی ایرانسل در ادامه بیشترین کارایی شبکه اختصاصی مجازی را در مواردی نظیر برقراری ارتباط بین شعب و دفاتر مختلف شرکت ها و سازمان هایی که دارای پراکندگی جغرافیایی هستند در پوشش شبکه نسل سوم و چهارم ایرانسل دانست و برقراری ارتباط با شبکه مرکزی شرکت، همینطور مناسب بودن آن برای دورکاری، مانیتورینگ، کنترل، امنیت و انتقال داده بین دفاتر را از دیگر مزیت های این شبکه اختصاصی عنوان کرد.

خدمات پردازش ابری سازمانی ایرانسل

فرجود با اشاره به عرضه خدمات پردازش ابری ایرانسل به مشترکین گفت، هم اکنون خدمات سازمانی پردازش ابری ایرانسل با هدف افزایش امنیت ارتباطات و نگهداشت داده ها، Cloud Based Services، پلتفرم به عنوان سرویس و نرم افزار به عنوان سرویس بعنوان سطوح مختلف خدمات پردازش ابری سازمانی ایرانسل طراحی شده است.

وی خدمات پست الکترونیک، ذخیره سازی، تعاملات، دفتر کار مجازی و پردازش را از مرسوم ترین خدمات قابل عرضه روی این بستر عنوان کرد.

سامانه مأموریت آنلاین

وی در ادامه افزود سامانه ماموریت آنلاین، سامانه ای جهت دریافت درخواست، تعیین و ابلاغ ماموریت و ارتباط آنلاین با مجری ماموریت است که بر اساس تماس مشترک با مرکز امداد،، ثبت ماموریت، ارجاع ماموریت به منطقه، ارجاع ماموریت به مامور (خودرو) از طریق شبکه APN، قبول ماموریت و ارسال وضعیت از طریق تبلت و اعلام اتمام ماموریت و بایگانی ماموریت قابل بهره برداری است.

مدیرکل کسب و کار شرکتی ایرانسل ثبت درخواست ها، مشاهده خودروهای متعلق به شرکت (پیمانکاران)، مشاهده موقعیت و مسیر یکی از خودروها، ابلاغ و ماموریت جدید و دریافت لیست ماموریت های ابلاغ شده را از دیگر ویژگی‌های سامانه ماموریت آنلاین ایرانسل دانست.

لازم به ذکر است شبکه نسل چهارم تلفن همراه 4G/LTE صبح روز سه‌شنبه، اول اردیبهشت ماه سال 94، طی مراسمی با حضور مدیران ارشد ایرانسل و جمعی از اصحاب رسانه در بوشهر برای این شهر و نیز شهر صنعتی عسلویه به صورت رسمی راه‌اندازی شد تا این دو شهر علاوه بر نسل سوم تلفن همراه، تحت پوشش فناوری LTE نیز قرار بگیرند و بهره گیری از راهکارهای واحد کسب و کار شرکتی و سازمانی ایرانسل برای واحدهای صنعتی فعال در این منطقه شکل تازه‌ای به خود بگیرد.

منبع : فاوا

با آرزوی موفقیت ، مدیریت ایران نیک

واژه های پر کاربرد
ایران نیک در شبکه های اجتماعی

ارسال نقطه نظرات

اطلاعات کاربران نزد ایران نیک محفوظ است لذا موارد الزامی را به منظور تایید دیدگاه فارسی و به درستی وارد نمایید.

لطفا همه موارد مورد نیاز را به درستی وارد نمایید.

برگشت به ابتدای صفحه