ایران نیک | وبلاگ | عبور دامنه های ملی از 600000 دامنه   

وبلاگ خدمات اینترنتی ایران نیک

در این قسمت می توانید از آخرین اخبار اطلاعیه ها و اطلاع رسانی های عمومی ایران نیک آگاهی کسب کنید

عبور دامنه های ملی از 600000 دامنه

18 اسفند 1393مدیریت ایران نیکاخبار دامنه های اینترنتیدیدگاهی وجود ندارد

طبق آمار ارائه شده از سمت مرکز ثبت دامنه های اینترنتی پژوهشگاه دانشهای بنیادی ، پسوند « آی آر» همچنان در صدر ثبت دامنه ‌های فعال اینترنتی قرار دارد و پسوند net.ir نیز کمترین میزان ثبت دامنه را به خود اختصاص داده است. براساس آمارهای ارائه شده از سوی این مرکز ، تاکنون ۶۱۸ هزار و ۷۸۹ دامنه اینترنتی فعال توسط کاربران ایرانی به ثبت رسیده است.
آخرین وضعیت ثبت دامنه های اینترنتی نشان می دهد که هم اکنون تعداد ۶۰۹ هزار و ۷۴۹ دامنه با پسوند ir فعال است که بیشترین تعداد دامنه اینترنتی را شامل می شود. همچنین شمار پسوندهای ثبت شده co.ir بالغ بر ۳ هزار و ۴۰۹ دامنه ، شمار دامنه های ثبت شده با پسوند ایران ، ۲ هزار و ۶۳۲ دامنه و شمار دامنه های ثبت شده با پسوند ac.ir حدود یک هزار و ۵۹۳ دامنه اعلام شده است. در همین حال تعداد دامنه های فعال به ثبت رسیده با پسوند sch.ir حدود ۳۷۷ دامنه ، با پسوند gov.ir بالغ بر ۳۳۵ ، پسوند org.ir بالغ بر ۳۱۲ و id.ir بالغ بر ۳۴۱ دامنه است.
در همین حال تاکنون ۴۱ دامنه با پسوند net.ir به ثبت رسیده و در مجموع ۶۱۸ هزار و ۷۸۹ دامنه با پسوندهای اعلام شده در پایگاه ثبت دامنه های اینترنتی در ایران برای سال ۹۳ ثبت شده و فعال است.
از این رو شمار دامنه های اینترنتی فعال در کشور با رشد چشمگیری در حال ثبت است به نحوی که بررسی ها نشان می دهد در سال ۹۱ بيش از ۱۰۰ هزار دامنه «دات آي‌آر» ثبت‌ شد که تعداد دامنه‌هاي ثبت‌شده در سال ۹۱ دو برابر سال ۹۰ بوده است. همچنين با توجه به رشد ثبت دامنه «IR.» در سال ۹۲ شمار دامنه های فعال اینترنتی به بیش از ۴۰۰ هزار پسوند رسیده است و در سال ۹۳ نیز با رشد صعودی این دامنه ها از مرز ۶۰۰ هزار دامنه گذشته است.
هم اکنون ایران با تعداد دامنه های اینترنتی فعال ، از نظر تعداد دامنه اینترنتی کشوری ، نه تنها بزرگترین کشور در منطقه است ، بلکه از کشورهایی نظیر سنگاپور ، مالزی ، هنگ‌کنگ ، ترکیه ، اسلواکی ، یونان و فنلاند هم پیشی گرفته است و با رشد سالانه ۴۵ درصدی در میان چهار کشور برتر جهان از نظر رشد دامنه اینترنتی قرار دارد.

با آرزوی موفقیت ، مدیریت ایران نیک

واژه های پر کاربرد
ایران نیک در شبکه های اجتماعی

ارسال نقطه نظرات

اطلاعات کاربران نزد ایران نیک محفوظ است لذا موارد الزامی را به منظور تایید دیدگاه فارسی و به درستی وارد نمایید.

لطفا همه موارد مورد نیاز را به درستی وارد نمایید.

برگشت به ابتدای صفحه