ایران نیک | وبلاگ | فاز یک اینترنت کودک و نوجوان ایرانسل   

وبلاگ خدمات اینترنتی ایران نیک

در این قسمت می توانید از آخرین اخبار اطلاعیه ها و اطلاع رسانی های عمومی ایران نیک آگاهی کسب کنید

فاز یک اینترنت کودک و نوجوان ایرانسل

24 اردیبهشت 1394مدیریت ایران نیکاخبار خدمات اینترنتیدیدگاهی وجود ندارد

تا چند سال پیش ، دسترسی به شبکه جهانی اینترنت از طریق گوشی های موبایل در کشورمان ایران امری غیر عادی و در اکثر مناطق غیر ممکن بود اما امروزه همه اپراتور های ارائه دهنده سرویس های موبایل به نسل سوم و حتی به نسل چهارم شبکه های تلفن همراه ( ایرانسل ) مجهز شده اند و تقریبا در تمام نقاط کشور می توان با سرعت نسبتا خوب به شبکه جهانی اینترنت متصل شد. از طرف دیگر ، گوشی های هوشمند هم امروزه بسیار همه گیر شده اند تا جایی که دیروز در خبر ها داشتیم که از هر دو ایرانی یک نفر گوشی هوشمند دارد و پیش بینی شده این تعداد در کشورمان تا پایان سال به ۴۰ میلیون نفر برسد.
اینترنت کودک و نوجوان
همین گسترش خدمات اینترنت پر سرعت در کشور باعث افزایش نگرانی خانواده ها نسبت به دسترسی نامحدود فرزندانشان به انواع محتوای موجود در شبکه جهانی اینترنت شده است. در همین راستا شرکت ایرانسل با هدف ایجاد بستری امن در فضای مجازی و دسترسی کودکان و نوجوانان به محتوای جذاب و مفید از راه‌اندازی فاز اول سرویس کودک و نوجوان خود خبر داد.
در این طرح والدین می توانند به صورت کاملا رایگان و با شماره گیری کددستوری #۱*۵۴۳* و وارد کردن اطلاعات لازم ، سرویس کودک و نوجوان را بر روی سیم‌کارت‌های دائمی یا اعتباری ایرانسل فعال کرده و آن را به سیم‌کارت کودک و نوجوان تبدیل نمایند. غیرفعال سازی این سرویس نیز با شماره گیری کددستوری #۳*۵۴۳* امکان پذیر است. با فعال‌سازی این سرویس ، امکان استفاده از تماس صوتی و پیامک بدون هیچ گونه محدودیتی وجود دارد اما اینترنت سیم‌کارت ، محدود به فهرستی از انواع سایت‌های مخصوص کودکان و نوجوانان با محتوای متنوع و جذاب آموزشی و سرگرمی خواهد بود و کاربر امکان دسترسی به سایت‌هایی خارج از این فهرست را نخواهد داشت.
علاوه بر این ، سرویس کودک و نوجوان این امکان را فراهم می آورد که والدین در صورت تمایل بتوانند با شماره گیری #۲*۵۴۳* زمان استفاده فرزندشان از اینترنت را نیز محدود نمایند به طوری که بعد از ساعت ۱۰ شب ، امکان استفاده از اینترنت وجود نداشته باشد. سرویس‌های رایگان متنی «درباره نماز» و «چهره‌های ورزشی» ، امکان دسترسی به کتابخوان ایرانسل با انواع کتاب‌های مفید و جذاب کودک و نوجوان ، امکان دسترسی به انواع سایت‌های مخصوص کودک و نوجوان مانند شبکه پویا ، آپارات کودکان ، کیهان بچه‌ها ، سرزمین مجازی کودکان ، گلهای بهشت ، کودکانه ، دردونه ، جهان کودکان ، سلام زبان ، کتابخانه کودک ، کوییز کانون و جزیره دانش از جمله خدمات عرضه شده بر روی سیمکارت کودک و نوجوان ایرانسل است.
براساس این گزارش ، امکان مدیریت سیم کارت کودک توسط والدین از طریق پورتال اینترنتی ، سفارشی سازی فهرست وبسایت های مجاز ، انواع سرویس‌های ویدئویی ، صوتی و متنی جذاب و مفید مخصوص کودک و نوجوان ، انواع برنامه ‌های کاربردی موبایلی مخصوص کودک و نوجوان و انواع سرویس های ویترین ایرانسل مخصوص کودک و نوجوان به زودی به مجموعه خدمات سرویس کودک و نوجوان ایرانسل اضافه خواهد شد.
اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات و قابلیت های سرویس کودک و نوجوان ایرانسل ، از طریق وبسایت رسمی این اپراتور به نشانی www.irancell.ir قابل مشاهده است.

با آرزوی موفقیت ، مدیریت ایران نیک

واژه های پر کاربرد
ایران نیک در شبکه های اجتماعی

ارسال نقطه نظرات

اطلاعات کاربران نزد ایران نیک محفوظ است لذا موارد الزامی را به منظور تایید دیدگاه فارسی و به درستی وارد نمایید.

لطفا همه موارد مورد نیاز را به درستی وارد نمایید.

برگشت به ابتدای صفحه