ایران نیک | وبلاگ | اولویت سایت های با نسخه موبایل در Bing   

وبلاگ خدمات اینترنتی ایران نیک

در این قسمت می توانید از آخرین اخبار اطلاعیه ها و اطلاع رسانی های عمومی ایران نیک آگاهی کسب کنید

اولویت سایت های با نسخه موبایل در Bing

25 اردیبهشت 1394مدیریت ایران نیکاخبار فناوری اطلاعاتدیدگاهی وجود ندارد

مدتی پیش شرکت گوگل به عنوان بزرگترین موتور جستجوی اینترنتی دنیا ، اعلام کرد که سایت هایی که برای موبایل بهینه سازی شده اند و به عبارتی دارای نسخه موبایل هستند نسبت به وب سایت هایی که این قابلیت را دارا نمی باشند اولویت بیشتری پیدا می کنند و در نتایج جستجو ، بالاتر از سایر سایت ها به نمایش در می آیند. اکنون موتور جستجوی بینگ ( Bing ) نیز راه گوگل را پیش گرفته و امتیاز بیشتری را به سایت های مناسب برای موبایل ، اختصاص می دهد. روزانه تعداد جستجوهای بسیاری از طریق دستگاه های همراه در بینگ صورت می پذیرد و در صورتی که نتایج به نمایش درآمده برای موبایل بهینه سازی نشده باشند ، کاربر تجربه خوبی از جستجوی خود به دست نمی آورد ، بر همین اساس شرکت مایکروسافت قصد دارد با این تصمیم گیری جدید ، رضایت کاربران را جلب نماید.

Bing

شیام ژیاسانکار ، از مسئولین بینگ ، در این رابطه می گوید سایت هایی که برای موبایل بهینه سازی شده اند ، در الگوریتم جدید اولویت بیشتری برای نمایش پیدا می کنند. البته قابل ذکر است این موضوع بدین معنی نیست که سایت های دیگر قرار است حذف شوند. اگر سایتی ارتباط بسیاری با عبارت جستجو شده توسط کاربر داشته باشد ، حتی اگر برای موبایل بهینه سازی نشده باشد باز هم در اولویت بالاتری به نمایش در می آید.
در ادامه می توان به این مسئله اشاره کرد که در صورتی که دکمه ها و لینک های قرار داده شده در سایتی بسیار کوچک باشند ، یا متون در آن قابل خواندن نباشند ، موتور جستجوی بینگ سایت مذکور را برای موبایل مناسب نمی دادند و اولویت نمایش آن را پایین می آورد. پلاگین هایی که بر روی موبایل کار نمی کنند و اجبار کاربر به اسکرول افقی ، از جمله دیگر مواردی هستند که بینگ برای آن ها امتیاز منفی قائل می شود.
انتظار می رود که الگوریتم جدید بینگ طی ماه های آینده ، تاثیر خود را بر روی نتایج این موتور جستجو نشان دهد. به نظر می رسد با اعلام پیش از موعد چنین تغییری ، مایکروسافت قصد دارد به صاحبین وبسایت ها این فرصت را بدهد تا پایگاه های خود را برای موبایل بهینه سازی نمایند.

با آرزوی موفقیت ، مدیریت ایران نیک

واژه های پر کاربرد
ایران نیک در شبکه های اجتماعی

ارسال نقطه نظرات

اطلاعات کاربران نزد ایران نیک محفوظ است لذا موارد الزامی را به منظور تایید دیدگاه فارسی و به درستی وارد نمایید.

لطفا همه موارد مورد نیاز را به درستی وارد نمایید.

برگشت به ابتدای صفحه