ایران نیک | وبلاگ | هک کردن سیستم پروازی هواپیما   

وبلاگ خدمات اینترنتی ایران نیک

در این قسمت می توانید از آخرین اخبار اطلاعیه ها و اطلاع رسانی های عمومی ایران نیک آگاهی کسب کنید

هک کردن سیستم پروازی هواپیما

27 اردیبهشت 1394مدیریت ایران نیکاخبار امنیت اطلاعاتدیدگاهی وجود ندارد

Chris Roberts یک محقق در زمینه امنیت است که در اقدام عجیبی ، در یک سفر هوایی دست به هک کردن هواپیمایی که خود نیز سرنشینش بوده ، زده است. بر اساس گزارش APTN National News ، کریس رابرتز مدعی شده که توانسته توسط اتصال یک کابل Ethernet به لپ تاپ خود ، به سیستم پرواز وارد شده و کنترل یکی از موتورهای هواپیما را نیز در دست بگیرد و باعث تغییر جهت اندک هواپیما گردد. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

Airplane_Hacking

وب سایت Wired در این خصوص گزارشی کامل منتشر نموده و با آقای رابرتز به گفتگو نشسته است. آنگونه که در این مصاحبه مشخص شده ، وی می گوید که سال هاست در خصوص آسیبپذیر بودن سیستم پرواز هواپیماها هشدار داده و صرفا این اقدام را به انجام رسانده تا ثابت کند چنین مشکلاتی به شکل گسترده وجود دارند. کمپانی های سازنده پیشتر به شکل کامل وجود باگ های امنیتی را رد کرده بودند.
بر اساس گزارش اعلام شده از سمت FBI ، رابرتز از دنور با پرواز شماره ۱۴۷۴ به سوی شیکاگو مسافرت نموده و پس از اینکه بازرسین FBI صندلی وی را مورد بررسی قرار داده اند ، متوجه این موضوع گشته اند که وی به سیستم الکتریکی موجود بر زیر صندلی خود آسیب وارد نموده و آن را دستکاری کرده است. در توئیتر البته رابرتز مدعیست که در هنگام پرواز ، به هیچ سیستمی آسیب وارد ننموده و این ادعای FBI ساختگی است. وی در مصاحبه اش با Wired گفته که به سیستم هواپیما متصل گشته تا بتواند داده های ترافیکی از سوی سایر هواپیماها را نیز مشاهده کند و همچنین به اثبات برساند که مشکلات امنیتی از این قبیل نیز تا چه حد ممکن و همچنین خطرناک هستند.

منبع : Engadget

با آرزوی موفقیت ، مدیریت ایران نیک

واژه های پر کاربرد
ایران نیک در شبکه های اجتماعی

ارسال نقطه نظرات

اطلاعات کاربران نزد ایران نیک محفوظ است لذا موارد الزامی را به منظور تایید دیدگاه فارسی و به درستی وارد نمایید.

لطفا همه موارد مورد نیاز را به درستی وارد نمایید.

برگشت به ابتدای صفحه