ایران نیک | وبلاگ | عدم افزایش نرخ مکالمه تلفن ثابت   

وبلاگ خدمات اینترنتی ایران نیک

در این قسمت می توانید از آخرین اخبار اطلاعیه ها و اطلاع رسانی های عمومی ایران نیک آگاهی کسب کنید

عدم افزایش نرخ مکالمه تلفن ثابت

27 اردیبهشت 1394مدیریت ایران نیکاخبار فناوری اطلاعاتدیدگاهی وجود ندارد

در ماه های اخیر ، خبرهای زیادی مبنی بر افزایش تعرفه تلفن ثابت در رسانه ها منتشر گردید و مسئولان مخابرات و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در مورد این نرخ ها صحبت هایی را مطرح کردند که در ادامه این مطلب به آنها خواهیم پرداخت. اعتراض ۵۵ درصد از سهام داران حاضر در مجمع عمومی سالانه مخابرات بود که سبب شد تا بسیاری از این افراد بابت افزایش نیافتن تعرفه مکالمه تلفن ثابت به هیات مدیره این شرکت انتقاد کنند اما امروز وزیر ارتباطات که پیش از این بارها از افزایش متناسب و معقول این تعرفه حمایت کرده بود ، با انتقاد از اقدامات مخابرات ، آب پاکی را بر دستان مسئولان این شرکت نیمه خصوصی ریخت و از عدم افزایش نرخ تماس با تلفن ثابت خبر داد.

Vaezi_Vazir

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد مخابرات ایران در بخش تلفن همراه و ثابت وظیفه توسعه را به عهده دارد و دلیل اینکه شرکت مذکور از انحصار دولت خارج شده ، توسعه مبتنی بر سرمایه گذاری بخش خصوصی بوده است ، اما در زمان واگذاری مخابرات دقت و مطالعات لازم انجام نشده و به همین دلیل خطوط تلفن مبتنی بر سیم مسی در سراسر کشور به عنوان بیت المال به اشتباه واگذار گردیده. محمود واعظی افزود : این در حالی است که سیم مسی ( تلفن ) به عنوان سرمایه ملی باید در اختیار تمامی شرکت های ارائه دهنده خدمات قرار گیرد؛ باید هر چه سریعتر این انحصار شکسته شود و استفاده از سیم مسی برای همه شرکت های مخابراتی فراهم شود. وی با انتقاد از عملکرد شرکت مخابرات اعلام کرد که هر چند تکنولوژی تلفن ثابت تغییر کرده اما میزان توسعه زیرساخت های مخابراتی کاهش یافته است. هم اکنون بالغ بر ۱۵۰ هزار نفر از مردم در نوبت دریافت تلفن ثابت هستند و مخابرات هیچ توسعه ای در این بخش نمی دهد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد که این شرکت به دلیل آنکه توزیع سود بالایی دارد ، به روش دولتی اداره می گردد و به روش خصوصی هزینه می کند و با همه این تفاسیر هنوز هم مشکلات مالی بسیاری دارد. حتی اختلافات در داخل خودشان در عرصه مدیریتی نیز موجود است که باعث عدم بهبود و توسعه این بخش گشته. اگر تلفن ثابت توسعه نیابد ، به هیچ عنوان اجازه افزایش تعرفه نخواهیم داشت لذا در ادامه بحث واعظی گفت پیش از این به مخابرات قول داده بودیم که چنانچه بسته پیشنهادی برای توسعه ارائه دهد و توزیع سود شرکت را پایین بیاورد ، سعی می کنیم با وجود محدودیت های دولت در زمینه افزایش تعرفه ، مجوز را برای بالا بردن نرخ های مخابراتی بگیریم اما اگر قرار نباشد تغییری در روند کنونی پدید بیاید و توسعه ای داده نشود به هیچ عنوان اجازه افزایش تعرفه نخواهیم داشت. وی افزود تاکنون مخابرات پیشنهادی برای توسعه بخش تلفن ثابت کشور نداشته و تنها بسته پیشنهادی افزایش تعرفه را ارائه داده است.
وی با اشاره به اینکه اجرای طرح هم کدسازی در کشور یک خدمت محسوب می شود و نباید آن را جزو کارهای توسعه ای مخابرات قلمداد کرد ، گفت یادمان نرود که همزمان با هم کدسازی تلفن ثابت ، تعرفه ها را تغییر دادیم و به طور متوسط آبونمان مشترکان را در شهرهای بزرگ با افزایش ۳۰ برابری ، از ۳۰۰ ریال به ۹ هزار ریال ( ۹۰۰ تومان ) افزایش یافت ، اما مدیران مخابرات در این زمینه صحبتی به میان نمی آورند.

با آرزوی موفقیت ، مدیریت ایران نیک

واژه های پر کاربرد
ایران نیک در شبکه های اجتماعی

ارسال نقطه نظرات

اطلاعات کاربران نزد ایران نیک محفوظ است لذا موارد الزامی را به منظور تایید دیدگاه فارسی و به درستی وارد نمایید.

لطفا همه موارد مورد نیاز را به درستی وارد نمایید.

برگشت به ابتدای صفحه