ایران نیک | وبلاگ | سیستم عامل اختصاصی روسیه برای موبایل   

وبلاگ خدمات اینترنتی ایران نیک

در این قسمت می توانید از آخرین اخبار اطلاعیه ها و اطلاع رسانی های عمومی ایران نیک آگاهی کسب کنید

سیستم عامل اختصاصی روسیه برای موبایل

29 اردیبهشت 1394مدیریت ایران نیکاخبار فناوری اطلاعاتدیدگاهی وجود ندارد

از همان هنگام که ادوارد اسنودن مدعی شد دولت آمریکا با ایجاد راه های نفوذ از جمله درب پشتی در تمامی سیستم عامل های اصلی به جاسوسی از کاربران موبایل می پردازد ، برخی از قدرت های مهم دنیا یافتن سیستم عامل های جایگزین را در دستور کار خود قرار دادند. حالا ، در همین شرایط حساس بین المللی ، نیکلای نیکیفارو ، وزیر ارتباطات روسیه اعلام کرده که دولت آن کشور در نظر دارد یک سیستم عامل موبایل اختصاصی برای شهروندانش بسازد.

Russian_Mobile_OS

براساس گفته های این مقام روسیه ، این سیستم عامل جدید موبایل قرار است که طی همکاری دولت روسیه با Jolla تهیه شود. Jolla شرکتی است که کار توسعه سیستم عامل مبتنی بر لینوکس Sailfish را بر عهده داشته است. ناگفته نماند که شرکت Jolla توسط کارکنان سابق شرکت نوکیا بنیانگذاری شده و دفتر اصلی آن در فنلاند قرار دارد و به صورت مشترک تحت تملک سهامداران چینی و روسی اداره می شود.
نیکیفارو ، در یک Twitt که اخیرا منتشر کرد اظهار داشت این سیستم عامل جدید موبایلی ، نقطه ای مشترک برای همکاری سه کشور فنلاند ، چین و روسیه به شمار می رود. این مقام دولتی روسیه همچنین اعلام کرد که انتظار دارد کشورهای برزیل ، هند و آفریقا جنوبی نیز در این پروژه مشارکت داشته باشند. نیکیفارو ، حرفی از نام سیستم عامل موبایل روسی به میان نیاورد با این همه ، در صحبت های خود بر متفاوت بودن این محصول با Sailfish تاکید کرد و آن را کاملا جدای از محصول Jolla خواند.
وزیر ارتباطات روسیه اعلام کرده است که در حدود ۹۵ درصد از تلفن های همراه در این کشور از سیستم عامل های دیگر نظیر اندروید و IOS بهره می برند. وی ابراز امیدواری کرده است که با اجرایی شدن پروژه مشترکش با Jolla ، این رقم تا سال ۲۰۲۵ میلادی افتی ۵۰ درصدی پیدا کند که این دیدگاه شاید بیش از اندازه خوشبینانه باشد.

منبع : Phone Arena

با آرزوی موفقیت ، مدیریت ایران نیک

واژه های پر کاربرد
ایران نیک در شبکه های اجتماعی

ارسال نقطه نظرات

اطلاعات کاربران نزد ایران نیک محفوظ است لذا موارد الزامی را به منظور تایید دیدگاه فارسی و به درستی وارد نمایید.

لطفا همه موارد مورد نیاز را به درستی وارد نمایید.

برگشت به ابتدای صفحه