ایران نیک | وبلاگ | پهبادهای کوچک آمریکا برای شنود کردن   

وبلاگ خدمات اینترنتی ایران نیک

در این قسمت می توانید از آخرین اخبار اطلاعیه ها و اطلاع رسانی های عمومی ایران نیک آگاهی کسب کنید

پهبادهای کوچک آمریکا برای شنود کردن

30 اردیبهشت 1394مدیریت ایران نیکاخبار فناوری اطلاعاتدیدگاهی وجود ندارد

اخیرا نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا تغییراتی را در پهپادهای سیکادای خود اعمال کرده و آنها را با ابعاد و اندازه کوچک تر از همیشه بازسازی نموده است. دانشمندان این سازمان دولتی آمریکایی توسعه این گلایدرهای کوچک را از سال ۲۰۰۶ میلادی آغاز کرده اند و حتی در سال ۲۰۱۱ هم یک پرواز آزمایشی را با استفاده از آنها انجام دادند.
جدیدترین نسخه از این هواپیماهای بدون سرنشین که هفته گذشته در روز آزمایشگاه وزارت دفاع این کشور رونمایی شد ، کوچک ترین نمونه آن است که تا به امروز معرفی شده و به قدری ظریف است که در داخل دست جای می گیرد. نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا همواره سیکادا ( نام رسمی اش هواپیمای یک بار مصرف خودکار پنهان است ) را به خاطر ظرافت و قیمت پایین آن ، پروژه ای کاملا متفاوت از انواع Locust خوانده. سیکادا در زبان انگلیسی به معنی ملخ است و به این خاطر از این نام برای آن استفاده شده که به خاطر طراحی خاصش می تواند به صورت دسته ای در آسمان پرواز کند و تا زمانی که باتری آن به اتمام برسد به پرواز خود ادامه دهد.
درون بسیار کوچک نیروی دریایی آمریکا شباهت زیادی به موشک های کاغذی دارد ، با این همه ، مملو از حسگرهای مختلف است و خبرگزاری Agence France حتی آن را تلفن بالدار خوانده است.
این پهپاد در طول پرواز آزمایشی اش در سال ۲۰۱۱ حسگرهایی داشت که می توانستند آب و هوا ، دما ، رطوبت و فشار هوا را اندازه بگیرند ، با این حال ، تیم سازنده اعلام کرده است که می تواند برای شنود مکالمات دشمن و تشخیص اینکه آیا خودروهای جنگی آن در حال نزدیک شدن هستند یا خیر تعدادی میکروفون و حسگر لرزشی را هم در آنها کار بگذارد. پهپادهای سیکادا هیچگونه موتور یا سیستم حرکتی ندارند و می توانند پس از آنکه از هواپیمای مادر یا بالون ها به بیرون ریخته شدند ، تا ۴۶ مایل را طی کنند.
هر کدام از این درون ها به گونه ای برنامه ریزی شده اند که با GPS هماهنگ باشند. هزینه تولید این پرنده های کوچک اندکی زیاد است اما مهندسان این سازمان دولتی آمریکا اظهار داشته اند که تولید هر کدام از آنها در حدود ۲۵۰ دلار آب می خورد. عملکرد پنهانی یکی از اصلی ترین خصوصیات این درون هاست که به موجب آن ، تک تک سازمان های دولتی این کشور علاقمندی شان را به خرید آنها اعلام نموده اند و در آن میان می توان نام برخی نهادهای جاسوسی را نیز مشاهده کرد.

با آرزوی موفقیت ، مدیریت ایران نیک

واژه های پر کاربرد
ایران نیک در شبکه های اجتماعی

ارسال نقطه نظرات

اطلاعات کاربران نزد ایران نیک محفوظ است لذا موارد الزامی را به منظور تایید دیدگاه فارسی و به درستی وارد نمایید.

لطفا همه موارد مورد نیاز را به درستی وارد نمایید.

برگشت به ابتدای صفحه