ایران نیک | وبلاگ | تولید اسباب بازی های هوشمند توسط گوگل   

وبلاگ خدمات اینترنتی ایران نیک

در این قسمت می توانید از آخرین اخبار اطلاعیه ها و اطلاع رسانی های عمومی ایران نیک آگاهی کسب کنید

تولید اسباب بازی های هوشمند توسط گوگل

3 خرداد 1394مدیریت ایران نیکاخبار فناوری اطلاعاتدیدگاهی وجود ندارد

ریچارد دیوال ، یکی از دانشمندان گوگل و دانیال امین زاده همکار وی اخیرا تولید اسباب بازی های هوشمند را به ثبت رسانده اند ، این شرکت نوعی دستگاه شبه انسانی را طراحی کرده است که شکلی شبیه به اسباب بازی یا عروسک دارد و می تواند با انسان و همچنین گجت های الکترونیکی تعامل داشته باشد. پرونده این Patent در سال ۲۰۱۲ تسلیم سازمان علائم تجاری و پتنت های ایالات متحده آمریکا شده است اما با این حال اطلاعات مربوط به آن در همین هفته منتشر گردید.

Google_Smart_Toy
در اطلاعات این پرونده یک خرس (تدی) و خرگوش (بانی) دیده می شود اما گفته شده که می توانند به شکل موجودات عجیب و غریبی نظیر اژدها ، موجودات فضایی و حتی خود انسان ها هم باشند.
این وسایل که مجهز به دوربین ، میکروفن ، اسپیکر و موتورهای کوچکی هستند قادرند با انسان ارتباط چشمی برقرار کرده و پلک بزنند و دستورات او را اجرا کنند. مثلا می توانید از آنها بخواهید که یک کانال تلویزیونی را روشن کنند یا آلبوم خواننده مورد علاقه شما را پخش نمایند. اسباب بازی های معرفی شده در اصل برای عملیاتی کردن پروژه گوگل در مورد اینترنت اشیاء طراحی شده اند و با هدف گسترش سیستم های خودکار و لوازم خانگی متصل به اینترنت از جمله لامپ ، دستگاه های تهویه و حتی پرده های هوشمند در منازل ساخته می شوند.
در اطلاعاتی که به همراه این Patent به ثبت رسیده است مشخص شده است که این اسباب بازی های هوشمند به احتمال زیاد در طیف وسیعی از کاربرد ها و قابلیت های خانگی تولید خواهند شد اما توانمندی های ربات های اسباب بازی ظاهرا بیشتر از اینهاست و حتی به حوزه هوش مصنوعی نیز ورود پیدا می کند.
ایده ساخت این وسایل در عین حال که جالب به نظر می رسد می تواند ترسناک باشد اما با این حال شاید هیچگاه متوجه این موضوع نشویم چراکه طبق اعلام یکی از سخنگویان گوگل این شرکت هنوز نمی تواند تایید کند که آیا محصولات فوق به مرحله تولید انبوه می رسند یا خیر؟!

با آرزوی موفقیت ، مدیریت ایران نیک

واژه های پر کاربرد
ایران نیک در شبکه های اجتماعی

ارسال نقطه نظرات

اطلاعات کاربران نزد ایران نیک محفوظ است لذا موارد الزامی را به منظور تایید دیدگاه فارسی و به درستی وارد نمایید.

لطفا همه موارد مورد نیاز را به درستی وارد نمایید.

برگشت به ابتدای صفحه