ایران نیک | وبلاگ | نام نسخه بعدی سیستم عامل اندروید   

وبلاگ خدمات اینترنتی ایران نیک

در این قسمت می توانید از آخرین اخبار اطلاعیه ها و اطلاع رسانی های عمومی ایران نیک آگاهی کسب کنید

نام نسخه بعدی سیستم عامل اندروید

5 خرداد 1394مدیریت ایران نیکاخبار فناوری اطلاعاتدیدگاهی وجود ندارد

تنها چند روز تا برگزاری کنفرانس Google I/O 2015 باقی مانده است به همین خاطر احتمالا به زمان رونمایی از نسخه بعدی اندروید که نامش قطعا با حرف M آغاز می شود هم نزدیک تر می شویم. آبنبات چوبی اندروید بالاخره از راه رسید و به جرأت می توان آن را بهترین نسخه از سیستم عامل مورد بحث خواند ، اما تردیدی نیست که گوگل نمی تواند در این نقطه متوقف شود و باید حرکت رو به جلویش را ادامه دهد.

بررسی ویژگی های نسخه 5.0 :

کارکنان گوگل با در نظر داشتن لوگوی این نسخه ، احتمال می دهند که نام اصلی آن Macadamia Nut Cookie یا کلوچه فندقی باشد ( اختصارا MNC ). ناگفته نماند که این نام در برخی نمونه های کد پروژه اپن سورس اندروید رویت شد. اما کلوچه فندقی چه نامی می تواند داشته باشد چراکه در اصل هیچ چیز و صرفا تأییدی بر این مساله است که نسخه جدید اندروید نمی تواند چنین اسم طولانی و بلندی داشته باشد. با نگاهی کوتاه به سوابق گذشته می توان دریافت که گوگل علاقه زیادی به انتخاب نام های سه کلمه ای برای نسخه های اصلی سیستم عامل خود دارد. برای مثال ، اسم رمز کیت کت ، Key Lime Pie و آبنبات چوبی یا همان لالی پاپ Lemon Meringue Pie بود. جالب ترین بخش ماجرا هم اینجاست که تاکنون هیچوقت این اسامی رمز به عنوان نام واقعی سیستم عامل های یاد شده انتخاب نشدند و انتظار نمی رود که Android M هم این سنت را بشکند.
سال گذشته در کنفرانس Google I/O بود که پرده ها از روی آبنبات چوبی اندروید و ظاهر برگرفته از زبان طراحی متریال آن کنار رفت. با این همه شرکت گوگل در زمان معرفی این نسخه ، آن را اندروید L خواند و نام اصلی اش را در ماه نوامبر منتشر کرد. با در نظر داشتن همین گذشته پیش بینی می شود که کلوچه فندقی هم رویه ای مشابه را دنبال کند و در کنفرانس I/O نیز همان Android M خوانده می شود ، تا زمانی که شرکت مورد بحث تصمیم بگیرد نام اصلی اش را که قطعا هم به یک دسر خوشمزه مربوط می شود، فاش کند.

با آرزوی موفقیت ، مدیریت ایران نیک

واژه های پر کاربرد
ایران نیک در شبکه های اجتماعی

ارسال نقطه نظرات

اطلاعات کاربران نزد ایران نیک محفوظ است لذا موارد الزامی را به منظور تایید دیدگاه فارسی و به درستی وارد نمایید.

لطفا همه موارد مورد نیاز را به درستی وارد نمایید.

برگشت به ابتدای صفحه