ایران نیک | وبلاگ | تعیین جانی آیو برای مدیر ارشد طراحی اپل   

وبلاگ خدمات اینترنتی ایران نیک

در این قسمت می توانید از آخرین اخبار اطلاعیه ها و اطلاع رسانی های عمومی ایران نیک آگاهی کسب کنید

تعیین جانی آیو برای مدیر ارشد طراحی اپل

5 خرداد 1394مدیریت ایران نیکاخبار فناوری اطلاعاتدیدگاهی وجود ندارد

بدون تردید جاناتان آیو ( Jonathan Ive ) در روند طراحی محصلات اپل از ظاهر آن‌ها گرفته تا فلسفه‌ی نهفته در Apple Watch ، مهم‌ترین نقش و تاثیر را داشته است. به همین دلیل هم شرکت اپل او را به عنوان مدیر ارشد طراحی محصولات شرکت اپل برگزیده است تا این واقعیت بازتاب بیشتری پیدا کند. وب سایت خبری The Telegraph این مطلب را انتشار کرده است که اخیرا Jonathan Ive به سمت اولین مدیر ارشد طراحی در تاریخ شرکت اپل درآمده است. البته او هم‌چنان بر گروه طراحی صنعتی اپل نظارت خواهد داشت اما مدیریت تیم های رابط کاربری و طراحی صنعتی از تاریخ دهم تیر ماه به ترتیب به الن دای ( Alan Dye ) و ریچارد هوارت ( Richard Howarth ) محول خواهد شد.

Jonathan_Ive

آیو اعلام کرده است که این کار او را از سختی های مدیریت خلاص می کند و به وی اجازه می دهد بر طراحی تمرکز کند. البته با توجه به فشارهای کاری‌ که اخیرا به مدیران اپل وارد شده بود ، انتشار این خبر چندان هم دور از انتظار نبود. او تقریبا در تمام محصولات اپل دستی داشته و حتی در طراحی ساختمان جدید شرکت اپل نقش ویژه‌ای ایفا کرده است. این ساختمان به شکل یک سفینه‌ی فضایی و البته کاملا سازگار با استانداردهای حفاظت از محیط زیست طراحی شده است. گفته می‌شود از این ساختمان در سال 2016 بهره‌برداری خواهد شد. احتمالا سمت جدید مدیریت ارشد طراحی جانی آیو به او اجازه خواهد داد تا بیشتر از قبل بر تخصص اصلی خود یعنی طراحی محصولات تمرکز کند.

Apple_Campus

دای به آیو کمک کرد تا تیم رابط کاربری را پس از استعفای اجباری اسکات فورستال ( Scott Forstall ) سر و شکل دهد. در این میان هوارت هم در طراحی آیفون و دیگر قطعات سخت‌افزاری کمک به سزایی کرده است. تنها تفاوت بزرگ در این است که این مدیران جدید کنترل بیشتری بر امور خواهند داشت و اینکه احتمالا آیو به اندازه گذشته مستقیما در جریان فعالیت های آن‌ها قرار نخواهد گرفت.

با آرزوی موفقیت ، مدیریت ایران نیک

واژه های پر کاربرد
ایران نیک در شبکه های اجتماعی

ارسال نقطه نظرات

اطلاعات کاربران نزد ایران نیک محفوظ است لذا موارد الزامی را به منظور تایید دیدگاه فارسی و به درستی وارد نمایید.

لطفا همه موارد مورد نیاز را به درستی وارد نمایید.

برگشت به ابتدای صفحه