ایران نیک | وبلاگ | سایر اهداف حمله بدافزار استاکس‌ نت   

وبلاگ خدمات اینترنتی ایران نیک

در این قسمت می توانید از آخرین اخبار اطلاعیه ها و اطلاع رسانی های عمومی ایران نیک آگاهی کسب کنید

سایر اهداف حمله بدافزار استاکس‌ نت

9 خرداد 1394مدیریت ایران نیکاخبار امنیت اطلاعاتدیدگاهی وجود ندارد

با بررسی های انجام شده مشخص گردیده است که ایران تنها کشوری نبوده که مورد هدف حملات سنگین سایبری ایالات متحده علیه تاسیسات انرژی هسته ای قرار گرفته است. به همین منظور امروز خبرگذاری رویترز فاش کرده است که دولت آمریکا 5 سال پیش ویروس استاکس نت را به سمت تاسیسات هسته ای کره شمالی نیز روانه کرده بوده اما تفاوت مهم حمله به کره شمالی این است که استاکس نت نتوانسته در این کشور چون ایران موفق باشد.

STUXNET
دولت آمریکا چندین سال قبل به کمک رژیم اسراییل توانست به زنجیره تامین قطعات مورد نیاز تاسیسات هسته ای کشورمان نفوذ کند و بدافزار استاکس نت را در آن‌ها تعبیه کند. در نهایت این بدافزار بسیاری از سانتریفیوژهای سایت نطنز را آلوده و از کار انداخت ، اما در نهایت از پیشرفت آن جلوگیری به عمل آمد.
شبکه تاسیسات هسته ای کره شمالی بسیار بسته تر از ایران است و به همین دلیل استاکس نت نتوانست به آن نفوذ کند. در همین رابطه منبع خبر رویترز می گوید که برنامه نویسان استاکس نت نسخه ویژه ای از این ویروس را طراحی کرده بودند که به محض مشاهده زبان کره ای ، فعال می شده است.
در نهایت منبع خبر اضافه کرده است که آمریکا نتوانسته به دلیل بسته بودن هسته اصلی شبکه تاسیسات هسته ای کره شمالی به آن نفوذ کند و عملیات با شکست مواجه شده است.

منبع : EnGadget

با آرزوی موفقیت ، مدیریت ایران نیک

واژه های پر کاربرد
ایران نیک در شبکه های اجتماعی

ارسال نقطه نظرات

اطلاعات کاربران نزد ایران نیک محفوظ است لذا موارد الزامی را به منظور تایید دیدگاه فارسی و به درستی وارد نمایید.

لطفا همه موارد مورد نیاز را به درستی وارد نمایید.

برگشت به ابتدای صفحه