ایران نیک | وبلاگ | بهبود اشتراک مکان در پیام رسان فیسبوک   

وبلاگ خدمات اینترنتی ایران نیک

در این قسمت می توانید از آخرین اخبار اطلاعیه ها و اطلاع رسانی های عمومی ایران نیک آگاهی کسب کنید

بهبود اشتراک مکان در پیام رسان فیسبوک

16 خرداد 1394مدیریت ایران نیکاخبار شبکه های اجتماعیدیدگاهی وجود ندارد

شبکه اجتماعی فیسبوک از ارائه بروزرسانی جدیدی برای نرم افزار پیام رسان خود خبر داد که امکان اشتراک گذاری موقعیت را در اختیار کاربرانش می گذارد. این بروزرسانی امکان قبلی را حذف کرده و در عوض روش ساده تری را برای اشتراک گذاری اطلاعات مکانی در اختیارتان می گذارد. دو روز پیش خبر رسید که یک افزونه جدید کروم به نام Marauders Map قادر است با استفاده از اطلاعات موقعیتی قرار گرفته در پیام های متنی تان داخل نرم افزار پیام رسان فیسبوک ، موقعیت شما را استخراج نماید.
البته این اتفاق در صورتی رخ خواهد داد که شما مجوزهای لازم برای دسترسی این افزونه به داده های مکانی تان را داده باشید ، با این همه ، باز هم نمی توان دریافت که چرا فیسبوک چنین سیستم پیچیده ای را برای اشتراک گذاری اطلاعات موقعیتی در داخل مسنجر قرار داده است.

Facebook_Messenger_Location_Sharing

حالا با بروزرسانی جدید فیسبوک ، دیگر اطلاعات موقعیتی شما در داخل پیام هایتان قرار نمی گیرد و در مقابل لازم است که خودتان در صورت تمایل این کار را انجام دهید. برای اشتراک گذاری موقعیت ، لازم است که روی سه دکمه ای که در قسمت پایین نرم افزار قرار دارند اشاره نمایید و سپس موقعیتی که مد نظرتان هست را برای اشتراک گذاری انتخاب نمایید. یکی از امکانات خوب این نرم افزار آن است که از این پس می توانید موقعیتی را با دوستانتان به اشتراک بگذارید که با اطلاعات به دست آمده از GPS فرق دارند. برای مثال می توانید نقشه مربوط به مکانی را ارسال نمایید که رویداد خاصی در آن در حال برگزاری است یا اینکه هر نقطه جغرافیایی دیگری را که دوست دارید به عنوان موقعیت مکانی خود اعلام کنید. علاوه بر این ، امکانی برای شما فراهم شده که به دنبال مکان هایی از جمله رستوران بگردید و سپس نقشه ای را که رستوران را در خود نشان می دهد در ضمن پیام متنی خود با فرد مورد نظر برای وی ارسال نمایید.
البته فیسبوک همزمان با اعلام این خبر ، تاکید داشت که اشتراک گذاری موقعیت مکانی صرفا به خواست کاربران صورت می گیرد و این نرم افزار زمانی که مورد استفاده قرار نمی گیرد به اطلاعات یاد شده دسترسی ندارد. این تغییر در مقایسه با عملکرد سابق نرم افزار مورد بحث بسیار خوب به نظر می رسد و این را هم باید در نظر داشته باشید که همچون گذشته می توانید دسترسی برنامه به اطلاعات موقعیتی خود را به صورت کامل قطع نمایید. در پایان به نظر نمی رسد که فیسبوک به این زودی ها قصد ارائه این بروزرسانی را داشته باشد اما با این همه این شرکت اعلام کرده است که ظرف مدت سه ماه گذشته مشغول کار روی توسعه این سیستم بهبود یافته اشتراک گذاری موقعیت بوده است.

منبع : Phonearena

با آرزوی موفقیت ، مدیریت ایران نیک

واژه های پر کاربرد
ایران نیک در شبکه های اجتماعی

ارسال نقطه نظرات

اطلاعات کاربران نزد ایران نیک محفوظ است لذا موارد الزامی را به منظور تایید دیدگاه فارسی و به درستی وارد نمایید.

لطفا همه موارد مورد نیاز را به درستی وارد نمایید.

برگشت به ابتدای صفحه