ایران نیک | وبلاگ | سرقت اطلاعات 4 میلیون کارمند آمریکایی   

وبلاگ خدمات اینترنتی ایران نیک

در این قسمت می توانید از آخرین اخبار اطلاعیه ها و اطلاع رسانی های عمومی ایران نیک آگاهی کسب کنید

سرقت اطلاعات 4 میلیون کارمند آمریکایی

15 خرداد 1394مدیریت ایران نیکاخبار امنیت اطلاعاتدیدگاهی وجود ندارد

در این مدت اخیر گروهی از هکرها به دفتر مدیریت کارمندان ایالات متحده آمریکا حمله کردند و اطلاعات ۴ میلیون کارمند کنونی و سابق فدرال را به سرقت بردند. سازمان های قانونی به رویترز اعلام کرده اند که این حملات احتمالا از چین انجام شده است و هکرها نه تنها به سیستم IT سازمان نفوذ کرده اند ، بلکه به سوابق موجود در وزارت کشور نیز دسترسی یافته اند.

متخصصین حوزه امنیت معتقدند هکرها همان گروهی هستند که به شرکت های بیمه Anthem و Primera حمله کرده بودند. دفتر مدیریت کارمندان ایالات متحده آمریکا مخزن بزرگی از اطلاعات برای هکرهاست که می توانند با دسترسی به آن ، انبوهی از اطلاعات مهم افراد جامعه را در اختیار داشته باشند. در واقع بهتر است بگوییم برای سارقین اطلاعات ، حکم یک معدن طلا را دارد چراکه با شیوه های مهندسی اجتماعی می توانند به هر شکل ممکن از این اطلاعات سوء استفاده کرد.
مسئولین دولتی کشور آمریکا از این مسئله چندان خشنود نیستند چرا که سیستم امنیتی EINSTEIN ( توسعه یافته توسط وزارت امنیت داخلی آمریکا ) همه سیستم های دولتی را حفاظت می کند و وقتی که هکرها به سیستم نفود کنند و EINSTEIN نتواند منشاء خطر را تشخیص دهد ، یعنی خطر جدی تر خواهد بود. EINSTEIN تمام ترافیک اینترنت فدرال را کنترل می کند و هر اتفاق غیر معمولی را گزارش می دهد اما در این یک مورد قادر به شناسایی منشا حمله نبوده است.
سازمان امنیت آمریکا حالا وارد ماجرا شده و به دفتر مدیریت کارمندان کمک رسانی می کند. در همین حال FBI نیز مسئول پیگیری ماجراست تا سریع تر ماجرای هک های مرموز مشخص شود. آیا واقعا چینی ها در این مورد نقش دارند یا خیر ؟!

منبع : Engadget

با آرزوی موفقیت ، مدیریت ایران نیک

واژه های پر کاربرد
ایران نیک در شبکه های اجتماعی

ارسال نقطه نظرات

اطلاعات کاربران نزد ایران نیک محفوظ است لذا موارد الزامی را به منظور تایید دیدگاه فارسی و به درستی وارد نمایید.

لطفا همه موارد مورد نیاز را به درستی وارد نمایید.

برگشت به ابتدای صفحه