ایران نیک | وبلاگ | ناامن بودن IOS و اندروید از دید Kaspersky   

وبلاگ خدمات اینترنتی ایران نیک

در این قسمت می توانید از آخرین اخبار اطلاعیه ها و اطلاع رسانی های عمومی ایران نیک آگاهی کسب کنید

ناامن بودن IOS و اندروید از دید Kaspersky

21 خرداد 1394مدیریت ایران نیکاخبار امنیت اطلاعاتدیدگاهی وجود ندارد

مدیر عامل شرکت امنیتی Kaspersky یعنی یوگنی کاسپرسکی ، طی کنفرانسی که در کشور اتریش برگزار شد اشاره کرد که ویندوز فون در قیاس با پلتفرم هایی همچون IOS و اندروید به مراتب امن تر است. وی اظهار داشت که تقریباً بدترین سناریوها می توانند در مورد پلتفرم موبایلی اپل رقم بخورند و مهاجمین به خاطر تعداد بسیار زیاد حفره های امنیتی IOS به شدت به این سیستم عامل علاقه پیدا کرده اند.
یوگنی در ادامه اضافه کرد که نکته ناراحت کننده در اینجاست که اگر میلیون ها دستگاه آیفون به یکباره مورد حمله قرار گیرند و از یکی از آسیب پذیری های رایج و جدی کنونی بهره برداری شود هیچ ابزار یا اپلیکیشن آنتی ویروسی برای مقابله با چنین شرایطی وجود ندارد ، زیرا اپل به توسعه دهندگان اجازه ی ایجاد و عرضه ی چنین نرم افزارهایی را نمی دهد.

Eugene_Kaspersky

مدیر عامل کسپرسکی می گوید در حالیکه در مورد اندروید نیز همانند دیگر همتایش یعنی IOS میلیون ها راه برای نفوذ موجود است ، ویندوز فون شرایط مطلوب و به مراتب مناسب تری دارد. وی توضیح می دهد که در طول استفاده از تلفن های هوشمند ، ۹۷ درصد کاربران آنها به اقداماتی همانند تراکنش های بانکی دست می زنند که نیازمند بهره گیری از گذر واژه ها هستند و معمولاً مجرمین از حفره های امنیتی گوناگونی که در موردشان صحبت شد برای مقاصد سود جویانه خود استفاده کرده و اطلاعات افراد را در حین چنین اقداماتی استخراج می نمایند.
البته در کنار اظهارات عجیب یوگنی کسپرسکی او باور دارد که تنها یک راه ساده و موثر برای محافظت از داده های شخصی ذخیره شده در تلفن های هوشمند و PC ها وجود دارد و آنهم چیزی نیست جز قطع کردن ارتباط شان با اینترنت !!!
البته ناگفته نماند که مدیر عامل یکی از بلند آوازه ترین برندهای امنیتی جهان در راستای اعتقادات و حرف های خودش هنوز و در عصر حاضر هم به سراغ اسمارت فون ها نرفته و از یک موبایل سونی اریکسون قدیمی که تنها قابلیت های ارتباطی دارد استفاده می کند.

منبع : Phonearena

با آرزوی موفقیت ، مدیریت ایران نیک

واژه های پر کاربرد
ایران نیک در شبکه های اجتماعی

ارسال نقطه نظرات

اطلاعات کاربران نزد ایران نیک محفوظ است لذا موارد الزامی را به منظور تایید دیدگاه فارسی و به درستی وارد نمایید.

لطفا همه موارد مورد نیاز را به درستی وارد نمایید.

برگشت به ابتدای صفحه