ایران نیک | وبلاگ | کنترل از راه دور خودرو Land Rover جدید   

وبلاگ خدمات اینترنتی ایران نیک

در این قسمت می توانید از آخرین اخبار اطلاعیه ها و اطلاع رسانی های عمومی ایران نیک آگاهی کسب کنید

کنترل از راه دور خودرو Land Rover جدید

28 خرداد 1394مدیریت ایران نیکاخبار فناوری اطلاعاتدیدگاهی وجود ندارد

نرم افزار موبایل و تبلت کنترل از راه دور خودرو های نسل جدید تولید شده توسط شرکت Land Rover این امکان را به دارندگان این ماشین ها امکان می دهد که اتومبیل خود را با استفاده از موبایل و یا تبلت خود کنترل کرده و آن را از فضاهای محدود و کوچک خارج نمایند. این نرم افزار همراه از همان حسگرهایی بهره می گیرد که اتومبیل های این شرکت انگلیسی برای پارک خودکار خود مورد استفاده قرار می دهند منتها دیگر نیازی نیست که راننده در داخل ماشین حضور داشته باشد و می تواند در حالی که خارج از ماشین ایستاده ، فرمان ، گاز ، ترمزها و حتی فرایند عوض شدن دنده ها را کنترل نماید به این ترتیب راننده نیز می تواند حرکت ماشین را در زمان خارج شدن یا ورود به فضاهای محدود زیر نظر بگیرد تا مبادا با اتومبیل های کناری اش برخورد کند.

البته باید در نظر داشته باشید که قابلیت های این نرم افزار دارای محدودیت هایی است و نباید تصور کنید که با استفاده از آن خودروی شما تبدیل به یک ماشین اسباب بازی کنترلی غول پیکر می شود چراکه به عنوان مثال با استفاده از این نرم افزار حداکثر تا سرعت 4 مایل در ساعت می توانید ماشین را به حرکت در بیاورید و یا به عنوان مثالی دیگر راننده نباید بیشتر از 10 متر از ماشین فاصله بگیرد.
نکته قابل توجه دیگر این است که همه حسگرهای به کار رفته در ماشین هایی که قابلیت پارک خودکار را دارند چنانچه بیش از اندازه به موانع نزدیک شوند از کار می افتند. در مورد زمان دسترسی این نرم افزار نیز باید بگوییم که نرم افزار همراه مورد نظر متاسفانه فعلا در حد یک نمونه اولیه است اما انتظار می رود که با انجام تست های ایمنی مختلف به زودی امکان استفاده از آن برای خودروهای مختلف فراهم گردد.

منبع : Gizmodo.com

با آرزوی موفقیت ، مدیریت ایران نیک

واژه های پر کاربرد
ایران نیک در شبکه های اجتماعی

ارسال نقطه نظرات

اطلاعات کاربران نزد ایران نیک محفوظ است لذا موارد الزامی را به منظور تایید دیدگاه فارسی و به درستی وارد نمایید.

لطفا همه موارد مورد نیاز را به درستی وارد نمایید.

برگشت به ابتدای صفحه