ایران نیک | وبلاگ | شایعه خریدن برند AMD توسط مایکروسافت   

وبلاگ خدمات اینترنتی ایران نیک

در این قسمت می توانید از آخرین اخبار اطلاعیه ها و اطلاع رسانی های عمومی ایران نیک آگاهی کسب کنید

شایعه خریدن برند AMD توسط مایکروسافت

9 تیر 1394مدیریت ایران نیکاخبار فناوری اطلاعاتدیدگاهی وجود ندارد

بنابر شایعات منتشر از منابع نامشخص ، مدتی است که شرکت مایکروسافت نیز به خرید AMD علاقه دارد. در صورتی که این خرید صورت گیرد ، می توان گفت که کمپانی ساکن ردموند می تواند از تکنولوژی های AMD استفاده های بسیاری داشته باشد بخصوص در زمینه ساخت کنسول بسیار محبوب خود به نام Xbox.

AMD_Logo

2 محصول بزرگ شرکت مایکروسافت به نام های اکس باکس و پلی استیشن ، هر دو از پردازنده های یکپارچه پردازشی و گرافیکی (APU) ساخته شده توسط معماری جگوار AMD بهره می گیرند و در صورتی که در نهایت AMD توسط مایکروسافت خریداری گردد ، می توان گفت که شرکت سونی مجبور خواهد بود به ازای هر پلی استیشن که به فروش می رساند ، مبلغی قابل توجه را به مایکروسافت پرداخت کند. البته ، شرکت سونی این گزینه را نیز پیش روی خود دارد که می تواند چیپست های APU را از تامین کننده دیگری بخرد اما در این صورت که البته در این صورت شرکت سونی نیز مجبور خواهد بود معماری این دستگاه ها را دوباره از ابتدا و به شکل کامل طراحی کند.
گفته می شود شرکت مایکروسافت تنها شرکتی نیست که به خرید AMD علاقه مند است چراکه قبلا نیز شایعاتی را شنیده بودیم که بر اساس آن ، گفته می شد شرکت سازنده چیپ های موبایل به نام کوالکام نیز می خواهد کمپانی یاد شده را تصاحب نماید. مدیر عامل کوالکام به نام Steve Mollenkopf نیز به تازگی اظهار کرده بود که علاقه دارد شرکتش در زمینه ساخت سرورها تا حد ممکن تقویت شود و احتمال دارد به زودی دست به یک خرید بزرگ بزند. شاید منطقی باشد اگر بگوییم این روزها شرکت بزرگ دیگری بجز AMD وجود ندارد که آقای Mollenkopf بتواند آن را تصاحب کند.
همانگونه که قبلا نیز نوشته ایم ، شرکت دیگری که برای خرید AMD آمادگی لازم را دارد ، کمپانی کره ای سامسونگ است که به واسطه این خرید می تواند تجارت CPU و GPU های AMD را تقویت کرده و آنها را برای مبارزه با شرکت هایی نظیر کوالکام و اینتل آماده سازد.
با این فرض به این سوال می رسیم که چرا این سه شرکت یاد شده در پی خرید AMD هستند ؟
پاسخ به این پرسش بسیار ساده بوده و مربوط به ارزش فعلی مشخص شده برای این شرکت می گردد که بسیار پایین و برابر با ۲ میلیارد دلار است. مایکروسافت ۹۳ میلیارد ، کوالکام ۱۲ میلیارد و سامسونگ نیز ۶۶ میلیارد دلار پول نقد در حساب های بانکی خود دارند و باید دید در آینده سرنوشت AMD به کجا کشیده شده و کدام یک از این سه شرکت می توانند آن را به تصاحب خود در آورند.

منبع : WindowsCentral.com

با آرزوی موفقیت ، مدیریت ایران نیک

واژه های پر کاربرد
ایران نیک در شبکه های اجتماعی

ارسال نقطه نظرات

اطلاعات کاربران نزد ایران نیک محفوظ است لذا موارد الزامی را به منظور تایید دیدگاه فارسی و به درستی وارد نمایید.

لطفا همه موارد مورد نیاز را به درستی وارد نمایید.

برگشت به ابتدای صفحه