ایران نیک | وبلاگ | کلاه ایمنی هوشمند برای دوچرخه سواران   

وبلاگ خدمات اینترنتی ایران نیک

در این قسمت می توانید از آخرین اخبار اطلاعیه ها و اطلاع رسانی های عمومی ایران نیک آگاهی کسب کنید

کلاه ایمنی هوشمند برای دوچرخه سواران

29 تیر 1394مدیریت ایران نیکاخبار فناوری اطلاعاتدیدگاهی وجود ندارد

با توجه به این مطلب که در حال حاضر دوچرخه وسیله ای مناسب برای حمل و نقل روزمره به شمار می رود اما به طبع بر اساس این فرهنگ ، دوچرخه سواران بسیاری در خیابان ها تردد می کنند و همین موضوع باعث می شود تا حواث و تصادفات متعددی نیز برای آن ها رخ دهد. برای کاهش آمار این تصادفات ، شرکت Lumos کلاه ایمنی هوشمندی را تولید کرده است که قابلیت های آن بی شک برای دوچرخه سواران مفید واقع خواهد شد.

Lumos_Bicycle1

همانطور که در تصویر بالا نیز مشاهده می کنید ، در پشت این کلاه چراغی قرار دارد که هنگام ترمز کردن روشن می شود و افرادی که در پشت دوچرخه سوار قرار دارند را از این موضوع مطلع می سازد. Lumos در کلاه خود سنسور شتاب سنجی را قرار داده است که عملکرد این چراغ را به صورت خودکار مدیریت می کند. در واقع به محض اینکه دوچرخه ترمز کند ، کلاه از طریق سنسور متوجه این موضوع شده و چراغ روشن می شود.
Lumos علاوه بر چراغ ترمز ، به چراغ راهنما نیز مجهز است. برای این منظور دکمه هایی بر روی دسته دوچرخه نصب می شود که به صورت وایرلس با کلاه ارتباط برقرار می کنند. دوچرخه سوار هنگامی که می خواهد به سمت چپ یا راست تغییر مسیر دهد ، دکمه لازم را فشار می دهد و چراغ راهنما در پشت کلاه وی روشن می شود.

Lumos_Bicycle2

در نهایت نیز Lumos در جلوی خود نیز از چراغ هایی استفاده می کند که استفاده از آن ها دید دوچرخه سوار در شب را افزایش می دهد و همچنین باعث می شود تا دیگر رانندگان نیز دوچرخه را در تاریکی تشخیص دهند.
Lumos هم اکنون کمپین خود را در Kickstarter راه اندازی کرده و برای شروع نیاز به رقم ۱۲۵ هزار دلار دارد. قرار است کلاه های ایمنی این شرکت با قیمت ۹۹ دلار در آینده به فروش رسد.

منبع : Stuff

با آرزوی موفقیت ، مدیریت ایران نیک

واژه های پر کاربرد
ایران نیک در شبکه های اجتماعی

ارسال نقطه نظرات

اطلاعات کاربران نزد ایران نیک محفوظ است لذا موارد الزامی را به منظور تایید دیدگاه فارسی و به درستی وارد نمایید.

لطفا همه موارد مورد نیاز را به درستی وارد نمایید.

برگشت به ابتدای صفحه