ایران نیک | وبلاگ | اهمیت Captcha در وب سایت ها   

وبلاگ خدمات اینترنتی ایران نیک

در این قسمت می توانید از آخرین اخبار اطلاعیه ها و اطلاع رسانی های عمومی ایران نیک آگاهی کسب کنید

اهمیت Captcha در وب سایت ها

11 مرداد 1394مدیریت ایران نیکنکات امنیتیدیدگاهی وجود ندارد

یکی از قسمت هایی که در وب سایت ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است قسمت های ورودی آن وب سایت می باشد. منظور از قسمت های ورودی صرفا صفحات ورود به بخش مدیریت نمی باشد و به صورت کلی فرم های تماس با ما ، قسمت ارتباط با ما ، قسمت های درج کامنت و ... را ورودی های یک وب سایت می نامند.

در وب سایت های مهم و دارای بازدید بالا حملات اینترنتی دارای اهمیت می باشد و به همین خاطر می بایست حتی الامکان از بروز این حملات جلوگیری کرد. یکی از حملات رایج ارسال درخواست های زیاد به سمت وب سایت می باشد. این نوع حمله هنگامی اتفاق می افتد که در فرم های ورودی وب سایت و یا حتی وب سرویس ها هیچ گونی عاملی که از ارسال درخواست زیاد به وب سایت جلوگیری کند در نظر گرفته نشود.

یکی از مهمترین عوامل برای این کار درج Captcha در فرم های ورودی وب سایت می باشد. با این کار باعث می شوید تا حتما وجود یک شخص برای ورود مقدار Captcha در هنگام ثبت فرم الزامی شود چراکه به این شکل دیگر ربات های موجود در اینترنت نمی توانند به صورت خودکار فرم های وب سایت شما را پر کرده و به سمت سرور شما ارسال کنند و در نهایت داده های بسیاری را در بانک اطلاعاتی شما به ثبت برسانند !!!

البته قابل ذکر است که برخی از Captchaها نیز از نظر امنیت ضعیف بوده و می بایست از ماژول های قوی استفاده کرد تا با تکنیک های پردازش تصویر به راحتی قابل دور زدن نباشند.

با آرزوی موفقیت ، مدیریت ایران نیک

واژه های پر کاربرد
ایران نیک در شبکه های اجتماعی

ارسال نقطه نظرات

اطلاعات کاربران نزد ایران نیک محفوظ است لذا موارد الزامی را به منظور تایید دیدگاه فارسی و به درستی وارد نمایید.

لطفا همه موارد مورد نیاز را به درستی وارد نمایید.

برگشت به ابتدای صفحه