ایران نیک | وبلاگ | حفره امنیتی جدید مرورگر فایرفاکس   

وبلاگ خدمات اینترنتی ایران نیک

در این قسمت می توانید از آخرین اخبار اطلاعیه ها و اطلاع رسانی های عمومی ایران نیک آگاهی کسب کنید

حفره امنیتی جدید مرورگر فایرفاکس

17 مرداد 1394مدیریت ایران نیکاخبار امنیت اطلاعاتدیدگاهی وجود ندارد

شرکت موزیلا اخیرا مطلبی را در وبلاگ خود منتشر کرده است که در آن به حفره امنیتی ایجاد شده در مرورگر فایرفاکس اشاره کرده است ، مشکلی که سبب به دزدیده شدن اطلاعات کاربران بسیاری شده است. فایل های به نمایش درآمده از طریق فایرفاکس دانلود شده و سپس به آپلود اطلاعات شخصی شما اقدام می کنند.

Firefox_New_Bug

مشکل به ارتباط میان کدهای جاوا اسکریپت و PDF Viewer باز می گردد ، که این یعنی فایرفاکس روی اندروید دچار این مشکل نشده و صرفا کسانی که از نسخه دسکتاپ بهره می برند باید حواس شان به این آسیب پذیری باشد و سریعا آپدیت جدید را دریافت نمایند. گفته شده که اطلاعات شخصی توسط یک سری فایل های خارجی که پیشتر روی کامپیوتر شما نصب شده اند ، در یک سرور اوکراینی آپلود می شوند. جالب اینجاست که فایل های جاوا اسکریپت نصب شده ، هنگام انجام این عمل و پس از آن کوچک ترین نشانه ای از خود به جای نمی گذارند.
در پایان باید این نکته را نیز خاطر نشان کرد که نگران نباشید ، Mozila همین حالا چاره ای اندیشیده و با ارائه آپدیتی ، سعی در از بین بردن این حفره امنیتی دارد. اگر از مرورگرهای فایرفاکس استفاده می کنید ، بهتر است هر چه سریع تر نسبت به نصب ورژن ۳۹٫۰٫۳ این مرورگر اقدام کنید.

منبع : Engadget

با آرزوی موفقیت ، مدیریت ایران نیک

واژه های پر کاربرد
ایران نیک در شبکه های اجتماعی

ارسال نقطه نظرات

اطلاعات کاربران نزد ایران نیک محفوظ است لذا موارد الزامی را به منظور تایید دیدگاه فارسی و به درستی وارد نمایید.

لطفا همه موارد مورد نیاز را به درستی وارد نمایید.

برگشت به ابتدای صفحه