ایران نیک | وبلاگ | افتتاح اولین کتابفروشی فیزیکی آمازون   

وبلاگ خدمات اینترنتی ایران نیک

در این قسمت می توانید از آخرین اخبار اطلاعیه ها و اطلاع رسانی های عمومی ایران نیک آگاهی کسب کنید

افتتاح اولین کتابفروشی فیزیکی آمازون

13 آبان 1394مدیریت ایران نیکاخبار خدمات اینترنتیدیدگاهی وجود ندارد

فروشگاه اینترنتی آمازون بالغ بر 20 سال است به صورت آنلاین و مجازی کتاب می فروشد اما در حال حاضر و بعد از این همه سال تصمیم گرفته است تا کتاب فروشی فیزیکی خود را نیز افتتاح کرده و به روش سنتی به کار خود ادامه دهد. این درست برعکس موجی است که بیشتر نشریات و مجلات در پیش گرفته اند ، یعنی آنها از چاپ کاغذی به نسخه های دیجیتال روی آورده اند و اکنون آمازون دارد خلاف جهت شنا می کند.

Amazon_Logo
کتابخانه فیزیکی این شرکت بزرگ ، با نام آمازون بوکز در سیاتل آمریکا واقع شده است و در حال حاضر اولین حضور فیزیکی آمازون به شمار می رود ، بلکه نخستین کتاب فروشی آن نیز هست. البته به گفته این شرکت ، این کتاب فروشی کاملا هم سنتی نیست و مسئولان آن با توجه به اطلاعات وب سایت مبنی بر رتبه کاربران ، نرخ فروش و محبوبیت در Goodread ، تصمیم می گیرند کدام کتاب را در معرض فروش بگذارند.
شرکت آمازون حتی تصمیم دارد در کنار فروش کتاب ، وسایل الکترونیک خود را نیز به نمایش بگذارد به این شکل که بازدید کنندگان فروشگاه می توانند انواع کتاب خوان های الکترونیک کیندل ، Echo، Fire TV و تبلت های Fire را آزمایش و با آنها کار کنند. البته وجود این بخش چیزی از روند اصلی آمازون مبنی بر فروش کتاب کم نمی کند و فقط همانند بارنز و نابل بخش جداگانه ای از تکنولوژی را در خود جای داده است.

Customer Jeff Edward, left, talks with Amazon employee Sarah Gelman as Edward shops at the opening day for Amazon Books, the first brick-and-mortar retail store for online retail giant Amazon, Tuesday, Nov. 3, 2015, in Seattle. The company says the Seattle store, coming two decades after it began selling books over the Internet, will be a physical extension of its website, combining the benefits of online and traditional book shopping. Prices at the store will be the same as books sold online. (AP Photo/Elaine Thompson)

یکی دیگر از تفاوت های این فروشگاه نحوه قرار دادن کتاب هاست به طوری که جلد کتاب رو به بیرون است یعنی برعکس آنچه در بیشتر کتابفروشی ها دیده می شود. قیمت کتاب های موجود در فروشگاه با نمونه های آنلاین فرقی نخواهند داشت. این مغازه در پردیس دانشگاه سیاتل قرار دارد و هر هفت روز هفته به استثنای تعطیلات رسمی ، باز خواهد بود. اگر فروش این فروشگاه برای شرکت آمازون قابل قبول باشد ، احتمالا باید منتظر گشایش شعبه های دیگر آن نیز باشیم و آمازون در دنیای واقعی هم امپراطوری خود را راه اندازی کند.
همه اینها در حالیست که وب سایت آمازون که به عنوان بزرگ ترین کتاب فروشی آنلاین دنیا شناخته می شود در سال ۲۰۱۴ معادل ۶۳ درصد فروش آنلاین کتاب و ۴۰ درصد کل فروش کتاب دنیا را از طریق خرده فروشی به دست آورد. این میزان فروش رکوردی جهانی بود که یک فروشگاهی وبسایتی به آن دست یافت.

با آرزوی موفقیت ، مدیریت ایران نیک

واژه های پر کاربرد
ایران نیک در شبکه های اجتماعی

ارسال نقطه نظرات

اطلاعات کاربران نزد ایران نیک محفوظ است لذا موارد الزامی را به منظور تایید دیدگاه فارسی و به درستی وارد نمایید.

لطفا همه موارد مورد نیاز را به درستی وارد نمایید.

برگشت به ابتدای صفحه