ایران نیک | وبلاگ | ارایه سخت افزار هوش مصنوعی فیسبوک برای مردم   

وبلاگ خدمات اینترنتی ایران نیک

در این قسمت می توانید از آخرین اخبار اطلاعیه ها و اطلاع رسانی های عمومی ایران نیک آگاهی کسب کنید

ارایه سخت افزار هوش مصنوعی فیسبوک برای مردم

20 آذر 1394مدیریت ایران نیکاخبار شبکه های اجتماعیدیدگاهی وجود ندارد

همانطور که مشخص است شبکه اجتماعی فیسبوک در پشت وب سایت خود استفاده زیادی از تکنولوژی هوش مصنوعی دارد. این شرکت از هوش مصنوعی برای یادگیری فعالیت های مخاطبان و نیز فراهم آوردن مطالب و اخبار مربوط به هر یک از کاربران بهره می گیرد. این هوش مصنوعی هم چنین می تواند محتویات ویدیویی و تصویری بهتری برای هر مخاطب به ارمغان آورد.
در حال حاضر نوبت آن فرا رسیده که این شبکه اجتماعی ، سخت افزار هوش مصنوعی خود را به صورت Open Source در اختیار عموم قرار دهد. شرکت فیسبوک اعلام کرده است که به زودی ، طراحی سخت افزار هوش مصنوعی پلتفرم خود را در اختیار سایر فعالان این حوزه قرار می دهد. این سخت افزار ، سخت افزاری است که اساسا با هدف به انجام رساندن عملیات های مربوط به هوش مصنوعی ساخته و تدارک دیده شده است.

Facebook_Artificial_Intelligence

در طراحی این سخت افزار ، از 8 پردازنده گرافیکی Nvidia Tesla M40 روی یک مادربورد قابل تغییر استفاده شده است. شرکت فیسبوک می گوید که این دستگاه به صورت از پیش آماده در اختیار مخاطبان قرار می گیرد و نیازی نیست که کاربر در جاگذاری این قطعات کنار یک دیگر مشارکتی داشته باشد.
همچنین فیسبوک در اعلامیه اخیر خود گفته که آن ها می خواهند تا روشی ساده برای به اشتراک گذاشتن روش ها و تکنولوژی مربوط به هوش مصنوعی را در اختیار محققین این حوزه قرار دهند و قدمی برای ساخت هوش مصنوعی پیچیده تر بردارند.

منبع : Engadget

با آرزوی موفقیت ، مدیریت ایران نیک

واژه های پر کاربرد
ایران نیک در شبکه های اجتماعی

ارسال نقطه نظرات

اطلاعات کاربران نزد ایران نیک محفوظ است لذا موارد الزامی را به منظور تایید دیدگاه فارسی و به درستی وارد نمایید.

لطفا همه موارد مورد نیاز را به درستی وارد نمایید.

برگشت به ابتدای صفحه